Koncert kolędowy w Operze

"Pierwsza kolęda", "Szukajmy Stajenki" - dyr. Ewa Rafałko - OiFP w Białymstoku

Opera Podlaska zaprasza w czwartek 18.grudnia do Sali Koncertowej Filharmonii przy ulicy Podleśnej 2, gdzie o godzinie 18:00 rozpocznie się koncert "Szukamy stajenki"

Wystąpią: Słuchacze Policealnego Studium Wokalno-Aktorskiego w Białymstoku Chór Dziecięcy Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku pod dyrekcją Ewy Rafałko.

W pierwszej części koncertu "Pierwsza Kolęda"- Johna W. Petersona.

W drugiej części jedyny w swoim rodzaju program kolędowy "Szukamy Stajenki", zbiór niezwykle pięknych, oryginalnych kolęd i pastorałek autorstwa Jacka Kaczmarskiego i Zbigniewa Łapińskiego. Kolędy zostaną wykonane przez Solistów Studium Wokalno-Aktorskiego w przepięknej aranżacji Marcina Nagnajewicza przy akompaniamencie zespołu instrumentalnego w składzie Marcin Nagnajewicz -akordeon, piano, Kamil Skorupski - bass, Maciej Dziemski - perkusja. Przygotowanie wokalne wykładowca Studium- Marcin Ozga.

Program kolędowy odkrywa, pełne wrażliwej, intymnej refleksji nad cudem narodzin Boga w ciele człowieka. To także poruszający i pełen zadumy zapis wydarzeń tamtej nocy, ukazanych w rozmaitych kontekstach i wymiarach.

John W. Peterson. Kompozytor, żyjący w latach 1921-2006. Napisał ponad 1000 songów i 35 kantat, czyli wieloczęściowych utworów wokalnych z akompaniamentem instrumentalnym. Urodził się w mieście Lindborg w stanie Kansas. Podczas II wojny światowej służył

w siłach powietrznych armii amerykańskiej. Następnie pracował w rozgłośni jednej z największych chrześcijańskich sieci radiowych w USA. Był songwriterem, czyli pisał jednocześnie tekst i muzykę. Jako dyrektor oraz redaktor naczelny w wydawnictwie muzyki sakralnej "Singspiration" John W.Peterson. zebrał i opracował zbiór hymnów pt. "Wielkie Hymny Wiary".

Koncert został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku.

Bilety:15 zł

(-)
Mateirał Organizatora
17 grudnia 2014

Książka tygodnia

Bieg po linie
Wydawnictwo MANDO
Maria Malatyńska, Jerzy Stuhr

Trailer tygodnia