Koncert musicalowy

Teatr Muzyczny w Gdyni

Już w najbliższy czwartek, 10 czerwca o godz. 19.00 na dużej scenie Teatru Muzycznego w Gdyni odbędzie się jedyny w swoim rodzaju KONCERT MUSICALOWY Słuchaczy Studium Wokalno-Aktorskiego

Już w najbliższy czwartek, 10 czerwca o godz. 19.00 na dużej scenie Teatru Muzycznego w Gdyni odbędzie się jedyny w swoim rodzaju KONCERT MUSICALOWY  Słuchaczy Studium Wokalno-Aktorskiego.  Zaprezentują przeboje m.in. z Chicago, Pięknej i Bestii, Footloose (na zdjęciu w załączniku), Fame, Moulin Rouge, Skrzypka na dachu. Koncert z towarzyszeniem Orkiestry Teatru będzie ukoronowaniem czterech lat pracy tego niezwykle zdolnego i wyjątkowo licznego rocznika. Spośród szesnaściorga dyplomowanych Aktorów Scen Muzycznych aż sześcioro dołączy w nowym sezonie do Zespołu Artystycznego Teatru Muzycznego (Agnieszka Król, Paweł Czajka, Paweł Kubat, Paweł Mielewczyk, Michał Zacharek i Janusz Żak).

Młodzi artyści występowali w niemal wszystkich spektaklach na dużej scenie na przestrzeni minionych dwóch sezonów. Szlifowali swój warsztat występując w zespole, w epizodach i w rolach, m.in. w „Lalce”: Magdalena Jadowska i Paweł Kubat jako gazeciarze, Agnieszka Król jako paryska tancerka, w „Skrzypku na dachu”: Karolina Żuk w roli Bejlki, tańczący z butelkami Paweł Czajka, Paweł Kubat, Andrzej Skorupa i Michał Zacharek, w „My Fair Lady” Janusz Żak w roli Służącego, a także w Pięknej i Bestii, Footloose, Fame i Francesco.

Aktywnie działają także poza Gdynią. Andrzej Skorupa występuje w High School Musical w roli Chada i w Hair w roli Claude’a w Gliwickim Teatrze Muzycznym, Marta Uszko wzięła udział w spektaklu Pamiętnik z Powstania Warszawskiego Teatru Kamienica w Warszawie. Piotr Plichta i Karol Drzewoszewski wystąpili jako stepujący duet w programie Mam talent. 

Wystąpią: Anna Duk, Magdalena Jadowska, Elżbieta Kilian, Agnieszka Król, Magdalena Kwapis, Marta Uszko, Karolina Żuk, Paweł Czajka, Karol Drzewoszewski, Paweł Kubat, Paweł Mielewczyk, Piotr Plichta, Damian Sienkiewicz, Andrzej Skorupa, Michał Zacharek, Janusz Żak
Orkiestra pod dyrekcją Dariusza Różankiewicza

Teatr Muzyczny im. D. Baduszkowej w Gdyni

Małgorzata Kurnatowska
Materiały Teatru
9 czerwca 2010

Książka tygodnia

Trening fizyczny aktora. Od działań indywidualnych do zespołu
Wydawnictwo Biblioteki PWSFTviT
Rodowicz Tomasz, Jabłońska Małgorzata, Toneva Elina

Trailer tygodnia