Koncert na 100-lecie ZASP w Instytucie Teatralnym

Koncertem w Instytucie Teatralnym rozpoczną się 8 września obchody setnej rocznicy powstania Związku Artystów Scen Polskich.

Do 21 grudnia, kiedy dokładnie przypada rocznica, pod hasłem "Powróćmy jak za dawnych lat - gwiazdy estrady w 100-lecie ZASPu" zaplanowano cykl wydarzeń, wśród których znajdzie się również wystawa "W melodii jest siła zaklęta!

Twórcy estrady w 20-leciu międzywojennym" - ona także zostanie otwarta 8 września, a wśród eksponatów nie zabraknie pamiątek ze zbiorów Instytutu Teatralnego.

Koncert, który odbędzie się w Instytucie Teatralnym, będzie nie tylko spotkaniem z cudowną muzyką, piosenkami Hemara, Własta, Tuwima, Jurandota i wielu innych twórców, ale przede wszystkim z niezwykłymi ludźmi. Ich talent, osobowości, charaktery i temperamenty oparły się próbie czasu. Wciąż żyją w naszej świadomości, są inspiracją i niedościgłym wzorem. Zapraszamy na godzinną podróż sentymentalną. Przypomniane zostaną najpiękniejsze piosenki takich gwiazd jak: Hanka Ordonówna, Mira Zimińska, Zula Pogorzelska, Lena Żelichowska, Wiera Gran, Eugeniusz Bodo czy Adolf Dymsza.

8 września, godz. 17.00. Wstęp wolny

Organizatorem programu jest ZASP - Stowarzyszenie Polskich Artystów Teatru, Filmu, Radia i Telewizji Oddział w Warszawie.
Pomysł i koordynacja: Anna Golc, Jarosław Wojciechowski i Katarzyna Szczepaniak we współpracy ze Zbigniewem Rymarzem.

(-)
Materiał organizatora
8 września 2018

Książka tygodnia

Opowiedzieć historię. Polska dramaturgia współczesna po 2006 roku
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
redakcja: Joanna Królikowska i Weronika Żyła

Trailer tygodnia