Koncert na zakończenie sezonu

Opera i Filharmonia Podlaska - Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku

Sześćdziesiąty już sezon artystyczny w Operze i Filharmonii Podlaskiej zakończy „Koncert w 120-lecie urodzin Carla Orffa". Jubileusz działalności artystycznej Opery i Filharmonii Podlaskiej uczczony zostanie przy dźwiękach „Carmina Burana" – wspaniałej kantaty na głosy solowe, chór mieszany, chór chłopięcy i orkiestrę.

„Koncert w 120-lecie urodzin Carla Orffa" uświetnią występy światowej sławy artystów.

Artur Ruciński należy do grona najwybitniejszych wykonawców operowych na świecie. W sezonie 2009/2010 znalazł się na liście 20 najlepszych śpiewaków operowych austriackiego magazynu „Festspiele". Kunszt wokalny artysty znajduje uznanie widowni i krytyki oraz otwiera mu drogę do największych i najbardziej prestiżowych scen operowych: za sobą ma występy w Teatro alla Scala w Mediolanie, Staatsoper w Berlinie, Gran Teatre del Liceu w Barcelonie czy Staatsoper w Hamburgu. Niebawem Artur Ruciński zadebiutuje na deskach Metropolitan Opera w Nowym Jorku.

Katarzyna Trylnik to wybitna sopranistka i laureatka wielu prestiżowych nagród na międzynarodowych konkursach wokalnych. Występowała w salach koncertowych w Münster, Paryżu, Wilnie i na Sycylii, a także w teatrach operowych Bremy, Monachium, Frankfurtu, Augsburga, Dubaju oraz w moskiewskim Teatrze Bolszoj. Słynie z ról polskiego repertuaru operowego oraz bogatego repertuaru oratoryjno-kantatowego.

Jan Jakub Monowid to ceniony kontratenor, który współpracował m.in. z Mazowieckim Teatrem Muzycznym im. J. Kiepury, Operą Bałtycką w Gdańsku, Filharmonią Narodową w Warszawie, Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia, Filharmonią Lubelską, Filharmonią Pomorską, Filharmonia Poznańską czy Tonhalle Orchester w Zurychu.

Koncert w 120-lecie urodzin Carla Orffa

C. Orff – „Carmina Burana". Kantata na głosy solowe, chór mieszany, chór chłopięcy i orkiestrę

Zapraszamy w piątek, 26 czerwca, o godzinie 19:00 na Dużą Scenę przy ulicy Odeskiej 1.

(-)
Materiał Teatru
24 czerwca 2015

Książka tygodnia

Bieg po linie
Wydawnictwo MANDO
Maria Malatyńska, Jerzy Stuhr

Trailer tygodnia