Koncertowy "Napój miłosny"

Chór i Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej - Białystok

W piątek, 25 lutego Chór i Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej pod dyrekcją Przemysława Fiugajskiego, z udziałem solistów, wykonają koncertową wersję opery komicznej Gaetano Donizetti\'ego. Początek koncertu o godz. 19

"Napój miłosny" to wyróżniające się wielką subtelnością i nastrojowością dzieło, które jako pierwsze w dorobku kompozytora, zdobyło europejską sławę. Akcja, opierająca się na motywie napoju o mocy łączenia kochanków, rozgrywa się na włoskiej prowincji około 1815 roku. Utwór cechują wartkie dialogi pomiędzy solistami oraz chórem.

W role kochanków wcielą się: Agnieszka Kozłowska (Adina) i Sylwester Smulczyński (Nemorino). Ponadto w partiach solowych usłyszmy: Marta Wróblewska (Gianetta), Tomasz Rak (Belcore) oraz Dariusz Machej (Dulcamara). W roli narratora wystąpi Wojciech Włodarczyk. Przygotowanie Chóru - Violetta Bielecka.

Wykonawcy:

Chór i Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej
Przemysław Fiugajski - dyrygent
Adina: Agnieszka Kozłowska, sopran
Gianetta: Marta Wróblewska, sopran
Nemorino: Sylwester Smulczyński, tenor
Belcore: Tomasz Rak, baryton
Dulcamara: Dariusz Machej, bas
Violetta Bielecka - przygotowanie chóru
Wojciech Włodarczyk - narracja

Program:

G. Donizetti - Opera komiczna "Napój miłosny" /wersja koncertowa/

Bilety w cenie: 35zł (normalny), 25zł (ulgowy), 10zł (szkolny i studencki), oraz wejściówki (15zł), do nabycia w kasie biletowej OiFP oraz na stronie www.oifp.pl. Kasa biletowa tel. 85 732 00 66, 732 73 43 w. 22 (czynna w dniach poniedziałek-czwartek w godz. 9.00-18.00, w piątek w godz. 9.00-19.00)

(-)
Kurier Poranny
24 lutego 2011

Książka tygodnia

Bieg po linie
Wydawnictwo MANDO
Maria Malatyńska, Jerzy Stuhr

Trailer tygodnia