Konferencja prasowa

13. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek „Katowice – Dzieciom"

W najbliższy wtorek – 9 października o godz. 12.00 – w Galerii Ateneum przy ul. 3 Maja 25 odbędzie się konferencja prasowa na temat Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Lalek „Katowice – Dzieciom".


Otwarcie 13. edycji i pierwszy konkursowy spektakl – „Lenka" w wykonaniu Białostockiego Teatru Lalek – już 17 października.

Długo oczekiwane katowickie święto sztuki lalkarskiej potrwa tylko 4 dni, ale będą to dni gęste od propozycji, zobaczymy bowiem aż trzynaście spektakli. 13. Festiwal i 13 przedstawień to chyba dobry znak dla nowej dyrekcji Małgorzaty Langier.

Przypomnijmy, że „Katowice – Dzieciom" powołał do życia w 2002 roku ówczesny dyrektor Śląskiego Teatru Lalki i Aktora Ateneum Jarosław Czypczar, który kierował Festiwalem przez 6 lat. Kolejnych 6 edycji odbyło się pod dyrekcją Krystyny Kajdan. Przez dekadę impreza organizowana była co roku na przełomie maja i czerwca. Jedenasta edycja miała miejsce po przerwie, już w nowej formule biennale, przy czym zmienił się również termin na jesienny październik.

Od samego początku wydarzenie jest objęte patronatem honorowym Prezydenta Miasta Katowice. Patronuje mu również Polski Ośrodek Lalkarski POLUNIMA. Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Sztuki pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Patronat medialny sprawują w tym roku: Gazeta Wyborcza, Polskie Radio Katowice, TVP3Katowice, Dziennik Teatralny, e-teatr.pl i teatralny.pl.

Renata Chudecka
Materiał organizatora
6 października 2018

Książka tygodnia

Pomarli
Wydawnictwo Czarne
Waldemar Bawołek

Trailer tygodnia