Konferencja prasowa festiwalu

19. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca w Lublinie

Zapraszamy na konferencję prasową, na której organizatorzy przedstawią program oraz ideę tegorocznej edycji Festiwalu.

Konferencja prasowa 19. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca odbędzie się we wtorek 27.10 o godzinie: 13.30 w Kuźni Matrycowej Sp. z o.o. na  ul. Frezerów 14.

W konferencji udział wezmą:
- Ryszard Kalinowski - Kierownik Lubelskiego Teatru Tańca
- Anna Kalita - Manager Lubelskiego Teatru Tańca

O godzinie 13:00 z zatoczki przy "wejściu Biblioteka" Centrum Kultury w Lublinie odjedzie bus przeznaczony dla osób, które chcą wziąć udział w konferencji. Wejście grupowe do kuźni około 13:20.

Ideą 19. Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca w Lublinie, które odbędą się w dniach 7-12 listopada 2015 roku, jest prezentacja spektakli i wizji artystycznych twórców działających w obszarze tańca współczesnego, poszukujących nowych przestrzeni i form prezentacji twórczości w miejscach alternatywnych wobec tradycyjnie pojętej scenerii teatralnej. W programie tegorocznej edycji MSTT zobaczymy między innymi artystów z Izraela, Norwegii, Francji, Niemiec, USA. Specyficzną scenerię prezentacji spektakli oprócz sceny będą tworzyć również takie miejsca jak fabryka, hala sportowa, galeria handlowa i przestrzenie miasta. Integralną częścią festiwalu jest coroczne wzbogacanie go o nurt edukacyjny i wydarzenia towarzyszące, m.in. wykłady z teorii tańca, warsztaty tańca współczesnego, projekcje filmów, wystawy, rozmowy z artystami, koncerty i inne.

(-)
Materiał Organizatora
28 października 2015

Książka tygodnia

Kantor Nie/Obecność
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Katarzyna Fazan

Trailer tygodnia