Konferencja prasowa poświęcona projektowi Zapaleni.org

zaproszenie Centrum Kultury w Lublinie

Organizatorzy zapraszają na konferencję prasową poświęconą projektowi Zapaleni.org, która odbędzie się 11 września(wtorek) o godzinie 11, w kawiarni Kawka w Lublinie.

11.09.2012 - wtorek
godzina 11.00
Kawiarnia Kawka
ul. Okopowa 9 i 1/2, Lublin


W konferencji udział wezmą:
Koordynator projektu - Dariusz Jeż
Reżyser spektaklu "Sen nocy letniej"- Joanna Lewicka
Dyrektor Festiwalu Konfrontacje Teatralne - Janusz Opryński
Dyrektor Zakładu Karnego w Opolu Lubelskim - pułkownik Zbigniew Drożyński
Adam Bodnar lub Agnieszka Rybczyńska - reprezentanci Stowarzyszenia im. Zbigniewa Hołdy

Zapaleni.org to grupa osób związana z lubelskim środowiskiem artystycznym, jednocześnie jest to nazwa pierwszego projektu realizowanego przez nich od lutego 2012 roku. Głównym koordynatorem jest aktor znanych lubelskich teatrów Sceny Prapremier InVitro i neTTheatre - Dariusz Jeż. Działalność grupy Zapaleni.org ma umożliwić zaangażowanie w działania kulturotwórcze i artystyczne osobom, które z różnych powodów spotykają się z wykluczeniem społecznym: chorym, bezdomnym, niepełnosprawnym, osadzonym w więzieniach. Pierwsza edycja projektu polega głównie na aktywizacji osadzonych w Zakładzie Karnym, zgodnej z ich predyspozycjami i zainteresowaniami, instruktorzy kładą bardzo duży nacisk na odkrycie i rozwijanie nowych talentów oraz pasji.

Działania warsztatowe prowadzone są przez doświadczonych artystów od czerwca 2012 roku w Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim specjalnie dobranych zespołach, które zajmują się przygotowaniem spektaklu teatralnego „Sen nocy letniej” w reżyserii Joanny Lewickiej - aktorami biorącymi udział w warsztatach i przygotowaniu spektaklu są osadzeni, często z wieloletnimi wyrokami. Osadzeni z Zakładu Karnego w Opolu Lubelskim przygotują również scenografię do spektaklu (warsztaty prowadzi Jacek Fijałkowski).

Kostiumy zaprojektuje i wykona Marta Góźdź - ElBruzda. Równocześnie z pracami nad spektaklem w Opolu Lubelskim trwają prace nad Statuetką Nagrody im. prof. Zbigniewa Hołdy (opiekę merytoryczną nad przygotowaniami objął Tomasz Bielak).

Zwieńczeniem tegorocznego projektu Zapaleni.org będzie uroczysta Gala, która odbędzie się 20 października 2012 podczas Konfrontacji Teatralnych. W trakcie tego wydarzenia zaprezentowany zostanie spektakl „Sen nocy letniej” oraz odbędzie się wręczenie Nagrody im. prof. Zbigniewa Hołdy, która decyzją Kapituły Nagrody uhonoruje najwybitniejsze osoby zaangażowane w ochronę praw człowieka, działania na rzecz wykluczonych oraz działalność na rzecz interesu publicznego.

 Podczas konferencji zostaną ustalone warunki dalszych wywiadów i reportaży, które będą mogły odbyć się w Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim.

Szczegóły:
Anna Aleksandra Stępień
mobile: +48 501 122 099
skype: frooza
frooza@gmail.com

(-)
Materiały Organizatora
8 września 2012

Książka tygodnia

Kantor Nie/Obecność
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Katarzyna Fazan

Trailer tygodnia

Nastazja wychodzi za mąż
Krzysztof Babicki
Kameralny spektakl o namiętnościach n...