Konferencja prasowa w związku z premierą "Tango Notturno"

Teatr Kamienica w Warszawie

Teatr Kamienica zaprasza na konferencję prasową związaną z premierą spektaklu na motywach biografii Poli Negri - "Tango Notturno". Konferencja odbędzie się 13 kwietnia (piątek) o godzinie 10:30 w Teatrze Kamienica, Al. Solidarności 93. W ramach konferencji zapraszamy na pokaz medialny "one man show" w wykonaniu Emiliana Kamińskiego "W obronie jaskiniowca". Spektakl wrócił do repertuaru na życzenie widzów.

Spektakl  to opowieść o życiu Poli Negri, legendzie kina, hollywoodzkiej bogini, wielkiej artystce, ale jednocześnie samotnej kobiecie. Kobiecie, która jest bezwzględna wobec samej siebie, ostra w ocenach, ale mimo to z ogromnym poczuciem humoru.

Ten kameralny portret jest raczej wyobrażeniem Poli Negri niż prawdziwą fotografią gwiazdy. Ambitna i bezkompromisowa ale także wrażliwa, krucha i tragiczna, pełna empatii, potrafiła być często nieczułym potworem – mówi Barbara Sass.  To typ kobiety który mnie zawsze fascynował i często pojawiał się w moich filmach – dodaje.

Akcja spektaklu rozgrywa  się w ciągu jednego wieczoru 1938 roku, w berlińskim apartamencie Poli Negri, która wraz z sekretarką, czekając na przyjęcie do marszałka Hermana Goeringa, jest na moment przed podjęciem decyzji o ucieczce
z Niemiec.

Monodram łączy się ze scenami dialogowymi więc kilkakrotnie zmienia się teatralna konwencja. Spektakl wzbogacony jest o przedwojenne piosenki, m.in. tytułowe „Tango Notturno”, do których słowa napisał Emilian Kamiński.

Premiera spektaklu „Tango Notturno” zaplanowana została na 22 kwietnia.

Emilian Kamiński powrócił ze spektaklem „W obronie jaskiniowca” na życzenie publiczności. To swoisty „One man show”, który przy ciągle roześmianej widowni bezlitośnie rozprawia się ze stereotypami na temat związków, małżeństwa oraz przywar płci pięknej i brzydkiej.

Pomimo całego rozwoju cywilizacji, lotów w kosmos, klonowania, coraz szybszych komputerów, rozwój uczuć i praw rządzących naturą człowieka nie następuje tak szybko, mimo, że człowiek zamienił jaskinię na przytulne M4.

Spektakl „W obronie jaskiniowca” grany jest obecnie w 150 miastach  w 30 krajach na całym świecie. Teatr Kamienica wznowił to przedstawienie specjalnie na życzenie widzów, dzięki licencji Theater Mogul z Islandii.

Program dnia 13 kwietnia

10:30 – 10:50 –  Piwnica Warsza konferencja prasowa związana z premierą spektaklu na motywach Poli Negri „Tango Notturno”
10:50 – 11:10 – odegranie fragmentu spektaklu „Tango Notturno”
11:10 – 11:20 – przerwa kawowa
11:20 – 11:50 – Scena Oficyna, pokaz medialny spektaklu w wykonaniu Emiliana Kamińskiego „W obronie jaskiniowca”.
11:50 – 12:30 – obiad

(-)
Materiały Teatru
5 kwietnia 2012

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...