Konferencja przed pokazem finałowym

Lato w Teatrze

Zapraszamy na konferencję prasową przed pokazem finałowym, kończącym I turnus projektu Lato w Teatrze: w najbliższy czwartek (29 lipca) o godz. 12.00 na dużej scenie. Młodzi warsztatowicze opowiedzą, czego się nauczyli, co przez dwa tygodnie stworzyli i dlaczego zakochali się w teatrze w wzajemnością.

Od prawie dwóch tygodni młodzi adepci sztuk teatralnych panują niepodzielnie w Teatrze Dramatycznym. W najbliższą niedzielę zaś w pełni zawładną dużą sceną! Pokażą, na co ich stać w spektaklu „Agata szuka pracy”, na podstawie tekstu Dany Łukasińskiej.

Teatr, tak jak trumna z pewnego przedstawienia, nie lubi stać pusty. Dlatego latem spotkała się tu podlaska młodzież, by popracować w ramach projektu Lato w Teatrze. Grupa aktorska wykorzystywała Krzysztofa Zemło i Bernarda Macieja Bania, przyszli dziennikarze zamęczali pytaniami Annę Danilewicz i Jerzego Szerszunowicza. A młodzi kostiumolodzy zaprzyjaźnili się z Elżbietą Wysocką.

W trakcie zajęć warsztatowicze podjęli się trudnego zadania – jak  zobrazować problemy współczesnej młodzieży w spektaklu teatralnym. Bohaterka finałowego przedstawienia – Agata, rozsyła swoje CV (nawet w postaci listów gończych), chodzi na rozmowy kwalifikacyjne, okresy próbne, itp., a i tak sukces osiąga dopiero jak pokaże pazur, jak udowodni na co ją w życiu stać.

Dwa tygodnie zajęć sporo kosztowały młodych ludzi (choć same zajęcia były bezpłatne). Mimo połamanych tablic, nóg, nosów (resztę przemilczmy - problemy z głosem), młodzi ludzie nie zniechęcili się i ciężko pracowali, aby przekonać wszystkich, że są gotowi przejąć teatr we władanie na dłużej. Warto przekonać się, jak sobie poradzili. Warto więc przyjść na finałowy spektakl – już 1 sierpnia w Teatrze Dramatycznym o godzinie 16.30 i 18.30. Wstęp wolny, ale liczba miejsc ograniczona!

oprac. m.w.
Materiały Organizatorów
29 lipca 2010

Książka tygodnia

Tamara Łempicka. Sztuka i skandal
Wydawnictwo Marginesy
Laura Claridge

Trailer tygodnia