Koniec sezonu w Muzycznym w Lublinie

podsumowanie sezonu artystycznego

W najbliższą sobotę rewią chóralną "Usta milczą, dusza śpiewa... czyli przeboje naszej sceny" kończy się sezon artystyczny 2012/2013. Uroczystość finalną uświetni gala połączona z wręczeniem Muzycznych Filarów dla podmiotów szczególnie zasłużonych we współpracy z teatrem.

Teatr o sezonie 2012/2013

Mijający sezon był dla nas wyjątkowy z wielu względów. W związku z remontem naszej dotychczasowej sedziby zmuszeni byliśmy opuścić centrum Lublina i udać się w rozproszeniu na peryferia, by tam konsekwentnie realizować naszą misję. Przez pierwsze miesiące od października 2012 roku zespoły artystyczne zmuszone były odbywać próby w salach na terenie całego miasta, nierzadko w chłodzie i warunkach, mówiąc delikatnie, nieteatralnych. Mimo wszystko udało nam się zorganizować wydarzenie operowe, które swoim ogromem, gwiazdorską obsadą i siłą samego dzieła przewyższyło artystyczny i frekwencyjny sukces legendarnej "La Traviaty". Mowa oczywiście o "Nabucco" G. Verdiego, któe wystawiliśmy w Lubelskiej Hali GLOBUS w listopadzie dla blisko 5000 widzów. Tu, dla zainteresowanych, ważna informacja - rozpoczęliśmy już starania w kierunku powtórzenia Nabucco jeszcze w tym roku. Być moze wkrótce będziemy mogli oficjalnie ogłosić efekty naszych działań. Poza GLOBUSEM gościliśmy na wielu lubelskich scenach - Centrum Kongresowego UP, Radia Lublin czy Chatki Żaka, a także na scenach regionu i całej Polski - od Wrocławia po Gdynię, od Zabrza po Warszawę, wypuszczając się nawet do Wilna. Zagraliśmy w tym czasie blisko 90 spektakli dla ponad 37000 widzów!

Od maja bieżącego roku naszą główną sceną jest sala Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego, którą dostosowano specjalnie według naszych projektów tak, aby spełniała wymogi techniczne przedstawień. W tym właśnie miejscu zaprezentujemy Państwu ostatnie dwa spektakle, którymi uroczyście, śpiewająco-tanecznie zakończymy trudny i satysfaksjonuący sezon a nasi artysci udadzą się na w pełni zasłużone wakacje.

(-)
Materiał Teatru
4 lipca 2013

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...