Koniec Świata... na dziedzińcu Muzeum Zabawek

"Koniec Świata czyli Satyra na Wszechświat" - reż. Dorota Anyż - Teatr Zbożowy w Kielcach

W niedzielę, 28 lipca Muzeum Zabawek i Zabawy zaprasza na "Koniec Świata czyli Satyrę na Wszechświat". Wystąpi Teatr Zbożowy prowadzony przez Fundację Studio TM Doroty i Artura Anyżów. Kolejny spektakl 11 sierpnia.


Spektakl w reżyserii Doroty Anyż zrealizowany w Teatrze Zbożowym Fundacji Studio TM został zainspirowany poematem Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego nawiązującego do Dnia Sądu Ostatecznego. Przedstawienie jest utrzymane w klimacie groteskowo-katastroficznym. Miejsce akcji rozgrywa się na ulicach Bolonii, słynny Astronom Pandafilanda ogłasza zgromadzonym termin końca naszego świata. Spektakl skrzy humorem, zaskakuje zwrotami akcji, niewątpliwym atutem przedstawienia pozostaje wspaniała gra aktorska młodych artystów.

Spektakl "Koniec Świata" [na zdjęciu] prezentowany był na licznych przeglądach i festiwalach, na których zdobywał nagrody i wyróżnienia - między innymi na XXXV Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Młodzieżowych - "Więcej niż Teatr" w Łodzi zdobył III Nagrodę - za reżyserię, mistrzowskie operowanie rekwizytem, komizm i komentarz do współczesności. Przewodniczący jury Jan Peszek uznał "Koniec Świata" za najbardziej przewrotny i energetyczny spektakl festiwalowy. Spektakl "Koniec Świata" w adaptacji Teatru Zbożowego trwa 40 minut. Reżyseria i scenariusz Dorota Anyż Scenografia i opracowanie muzyczne Mamert Tomczyk.

Początek spektaklu na dziedzińcu Muzeum Zabawek i Zabawy o godzinie 18. Wstęp wolny. Kolejny spektakl 11 sierpnia. Sztuka jest dedykowana osobom powyżej 10 roku życia.

Anna Kowalska
Nasze Miasto Kielce
26 lipca 2019
Portrety
Dorota Anyż

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia