Konkurs

Festiwal Dramatu STREFY KONTAKTU. Czytania - Wrocławski Teatr Współczesny, 2 – 4 czerwca 2017

Prezentacja sześciu sztuk, które napisanych na II Konkurs Dramaturgiczny STREFY KONTAKTU zorganizowany przez WTW i Miasto Wrocław w 2016 roku w postaci czytań performatywnych:

- Magdalena Tulli ALBO UMRZEĆ, reż. Anna Augustynowicz;

- Sandra Szwarc DOPPELGANGER, rez. Jacek Poniedziałek;

- Agnieszka Jakimiak KRYSZTAŁOWY PAŁAC, reż. Kamila Michalak;

- Malina Prześluga NIE MA , rez. Agnieszka Olsten;

- Wojciech Kuczok PRADZIADY, reż. Sebastian Majewski

oraz spektaklu: 

- Marta Guśniowska POCZEKALNIA SZEŚĆ-DWA-ZERO, reż. Marek Fiedor [dyplom studentów PWST].

Na Konkurs wpłynęło 30 sztuk napisanych przez 32 autorów (dwa duety pisarskie). Jury konkursu przyznało dwie równorzędnie pierwsze nagrody Malinie Prześludze za dramat NIE MA i Sandrze Szwarc za tekst DOPPELGANGER. Drugą nagrodę otrzymała Magdalena Tulli za sztukę ALBO UMRZEĆ, a trzecią Agnieszka Jakimiak za KRYSZTAŁOWY PAŁAC.

Komisja Artystyczna WTW przyznała nagrody w postaci realizacji scenicznych wybranych dramatów oraz nagrodę Pawła Korczaka. W kwietniu 2017 r. odbyła się prapremiera sztuki Marty Guśniowskiej POCZEKALNIA SZEŚĆ-DWA-ZERO – dyplom studentów wydziału aktorskiego – koprodukcja WTW i wrocławskiej PWST. W sezonie 2017/2018 w WTW powstaną spektakle na podstawie PIDŻAMOWCÓW Mariusza Sieniewicza oraz PANI FURII Grażyny Plebanek, laureatki nagrody Pawła Korczaka.

Czytania performatywne realizowane są we Wrocławskim Teatrze Współczesnym oraz – na zamówienie naszego teatru – w Teatrach: im. Kochanowskiego w Opolu, im. Szaniawskiego w Wałbrzychu, im. Modrzejewskiej w Legnicy.

Więcej na www.wteatrw.pl

(-)
Materiał organizatora
26 maja 2017

Książka tygodnia

Piękne zielone oczy
Wydawnictwo Czarne
Arnošt Lustig

Trailer tygodnia

Gdziekolwiek - wibracj...
Mariusz Kiljan
Wszędzie na świecie rodzimy się i umi...