Konkurs dla dzieci na recenzję z opery

"Jaś i Małgosia" - reż. Cezary Domagała - Opera Nova w Bydgoszcz

Dzieciom wybierającym się na najbliższe przedstawienia "Jasia i Małgosi" (8 i 9 lutego) Opera Nova proponuje udział w konkursie na recenzję.

Baśń braci Grimmów zamieniona na operę? Ależ tak! "Jaś i Małgosia" to świetnie zorkiestrowana i wymagająca dobrych głosów baśniowa opera, atrakcyjna zarówno dla młodej, jak i dojrzałej publiczności. Zapraszamy do Opery Nova w sobotę i niedzielę: 8 i 9 lutego - o godz. 17. "Na żywo" zobaczymy obrazy, których nie zarejestruje kamera filmowa, usłyszymy muzykę, której nie odda najlepsze nagranie. To niepowtarzalne przeżycie, bo nigdy nie ma takiego samego spektaklu, każdy ma swoją wewnętrzną energię i rytm.

Dzieciom wybierającym się na najbliższe przedstawienia Opera Nova proponuje udział w konkursie na recenzję. Prosimy o opisanie wrażeń ze spektaklu, z jego wykonania.

Obok dorosłych, profesjonalnych wykonawców - solistów, Baletu i Orkiestry Opery Nova - w przedstawieniu biorą też udział dzieci z Pracowni Wokalnej Pałacu Młodzieży oraz najmłodsi adepci Studia Baletowego przy Operze Nova.

W rolach tytułowych wystąpią: jako Małgosia - Małgorzata Grela i Magdalena Polkowska, jako Jaś Darina Gapicz i Dorota Sobczak. W roli Baby Jagi: Katarzyna Nowak-Stańczyk i Halina Fulara-Duda a także Adam Woźniak (ojciec Piotr), Małgorzata Ratajczak (matka Gertruda).

Za pulpitem dyrygenckim stanie Jerzy Wołosiuk.

Dzieciom wybierającym się na najbliższe przedstawienia Opera Nova proponuje udział w konkursie na recenzję. Prosimy o opisanie wrażeń ze spektaklu, z jego wykonania. Najciekawsze recenzje (nadesłane na adres e-mail: media@opera.bydgoszcz.pl ) zostaną opublikowane na stronie internetowej Opery Nova a wyłoniony przez dyrygenta i kierownika baletu zwycięzca otrzyma 2. bezpłatne miejsca na dowolnie wybrany spektakl z repertuaru dla młodego widza w bieżącym sezonie artystycznym oraz operowe upominki.

(-)
Materiał Teatru
5 lutego 2014

Książka tygodnia

Rzecz w teatrze Jana Klaty
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Michalina Lubaszewska

Trailer tygodnia