Konkurs na dyrektora niepewny

Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku

Już 30 czerwca kończy się kontrakt dyrektora teatru dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. Piotr Dąbrowski pełni tę funkcję nieprzerwanie od 2002 roku, kiedy to wygrał ogłoszony przez urząd marszałkowski konkurs na to stanowisko.W 2008 roku Ministerstwo Kultury przedłużyło jego kadencję.

Wiele wskazuje na to, że w tym roku konkursu na dyrektora Węgierki może nie być, a zarząd województwa podlaskiego powierzy pełnienie tej funkcji dyrektorowi Dąbrowskiemu na kolejną kadencję. Decyzja jednak w tej sprawie nie została jeszcze podjęta. Jak się dowiedzieliśmy, zarząd ma się tym zająć w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Piotr Dąbrowski kończy w tym roku 55 lat. Zanim trafił do Białegostoku, przez 17 lat pracował w teatrze im St. I. Witkiewicza w Zakopanem. W stolicy Podlasia pełni funkcję nie tylko dyrektora, ale i aktora.

Nie wszystkim się to w teatrze podoba. Pod koniec listopada ub.r. do zarządu województwa podlaskiego trafił list otwarty podpisany przez "pracowników teatru dramatycznego", w którym apelują oni o rozpisanie konkursu na dyrektora tej placówki.

To nie pierwszy anonim. Jak dotąd jednak nie odniosły one większego skutku, a Piotr Dąbrowski dalej cieszy się zaufaniem władz województwa.

(mk)
Gazeta Współczesna
13 stycznia 2012

Książka tygodnia

Tamara Łempicka. Sztuka i skandal
Wydawnictwo Marginesy
Laura Claridge

Trailer tygodnia

Artyści w spocie przec...
Andrzej Seweryn, Magdalena Boczarska,...