Konkurs na plakat spektaklu "Piszczyk"

Oblicza współczesnego konformizmu

Teatr Polski w Poznaniu ogłasza konkurs na plakat spektaklu „Piszczyk" w reżyserii Piotra Ratajczaka (tekst: Sebastian Majewski, dramaturgia Jan Czapliński).

Premiera spektaklu odbędzie się 25 maja 2013 podczas festiwalu Spotkania Teatralne BLISCY NIEZNAJOMI organizowanego przez Teatr Polski w Poznaniu.

Konkurs ma charakter otwarty, ale skierowany jest przede wszystkim do grafików, projektantów, artystów plastyków oraz osób i firm zajmujących się projektowaniem reklamowym.

Prace konkursowe, wszelkie pytania prosimy kierować wyłącznie na adres e-mail: konkurs@teatr-polski.pl. Zgłoszenia można przysyłać do dnia 31 marca 2013 r. włącznie.

Autorowi wybranego projektu zostanie przyznana nagroda pieniężna w wysokości 2500 zł.

Szczegóły dotyczące wymagań technicznych oraz informacji umieszczonych na plakacie znajdują się w regulaminie konkursu.

***

Obywatel Piszczyk, zarówno w literackiej wersji Jerzego Stefana Stawińskiego, jak i w filmowej interpretacji Andrzeja Munka, to kanon polskiego kina i literatury – prawdziwie polski bohater XX wieku. Jan Piszczyk pragnie być wzorowym obywatelem polskiego państwa, stara się dostosować do wszystkich norm i wzorców dyktowanych przez narodową i kulturową rzeczywistość. Konformizm Jana Piszczyka nie wpisuje się w pędzącego ducha historii, zmieniające się warunki polityczne i społeczne. Piszczyk zawsze przegrywa i nigdy nie udaje mu się być tym normalnym, przeciętnym obywatelem. Twórcy spektaklu wskrzeszają postać Jana Piszczyka i starają się pokazać go w dzisiejszej przestrzeni społecznej i politycznej, począwszy od lat 80. po pierwszą dekadę XXI wieku. Kim byłby dziś Jan Piszczyk? A może wszyscy po trochu jesteśmy takimi tragikomicznymi konformistami?

Piotr Ratajczak

(-)
Materiał Organizatora
19 marca 2013
Portrety
Piotr Ratajczak

Książka tygodnia

Czas zdrajców
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Marek Krajewski

Trailer tygodnia