Konkurs na plakat teatralny

"Wisielec" - Teatr Dramatyczny w Białymstoku

W maju na deskach Teatru Dramatycznego w Białymstoku odbędzie się premiera "Wisielca", sztuki wyłonionej w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Małych Form Dramaturgicznych 1-2-3. W związku z tym wydarzeniem Teatr Dramatyczny ogłasza konkurs na plakat teatralny, którego celem jest uzyskanie oryginalnego projektu promującego zwycięską sztukę autorstwa Marleny Hermanowicz

Do współpracy organizatorzy konkursu chcieliby zaprosić młodych i utalentowanych ludzi, dla których konkurs to rzadka możliwość stworzenia nieskrępowanego przez aspekty komercyjne plakatu artystycznego. Oddają Teatr młodym i niepokornym. Wystawiają niełatwą sztukę, która nie pozostawi widza obojętnym, dlatego oczekują prac o zdecydowanej sile wyrazu i oryginalnej formie.

Organizatorom zależy nam na projektach o wysokich walorach artystycznych i warsztatowych, nawiązujących do najlepszych tradycji plakatu artystycznego w Polsce. Prace oceniać będzie jury, w którego skład wejdą: dyrektor artystyczny Teatru Dramatycznego - Piotr Dąbrowski, reżyser spektaklu - Krzysztof Zemło, grafik i fotograf - Konrad Adam Mickiewicz oraz artysta grafik, wykładowca Katedry Rysunku, Malarstwa i Rzeźby na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej - prof. Andrzej Dworakowski. Prace nadsyłać można do 23 kwietnia, zaś rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 7 maja 2011 roku. Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę w wysokości 1000 zł netto.

Szczegółowy regulamin konkursu znajdziecie na stronie internetowej Teatru Dramatycznego im. A. Węgierki w Białymstoku www.dramatyczny.pl.

(-)
Materiały Teatru
25 lutego 2011

Książka tygodnia

Tamara Łempicka. Sztuka i skandal
Wydawnictwo Marginesy
Laura Claridge

Trailer tygodnia