Konkurs na projekt statuetki

6. Międzynarodowy Festiwal Szkół Teatralnych - Warszawa

Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza ogłasza konkurs na projekt statuetki wręczanej na zakończenie Międzynarodowego Festiwalu Szkół Teatralnych, organizowanego od 2002 roku w Warszawie przez Akademię Teatralną

Nagrodą w konkursie jest realizacja projektu. Termin przesyłania prac mija 28 lutego 2011 roku. Roztrzygnięcie konkursu 15 marca 20011 roku. Regulamin konkursu do pobrania na stronie organizatora www.at.edu.pl oraz na www.festiwal.at.edu.pl

Międzynarodowy Festiwal Szkół Teatralnych odbył się w 2002 roku dla upamiętnienia 70. rocznicy powstania Akademii Teatralnej. Uznanie uczestników oraz publiczności było powodem, że od drugiej edycji, w roku 2003, festiwal stał się wydarzeniem cyklicznym, odbywającym się co dwa lata.  Od początku honorowym patronem jest Prezydent Rzeczpospolitej.  Partnerami w organizacji są Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, Ministerstwo Kultury Teatr Narodowy.

Międzynarodowy Festiwal Szkół Teatralnych z każdą edycją zwiększa swoją rangę i zasięg - ostatnia edycja z 2009 roku to kilkanaście szkół z różnych kontynentów, ponad czterdzieści zdarzeń artystycznych na sześciu warszawskich scenach (spektakli konkursowych, imprez towarzyszących, spotkań, warsztatów), około 300 uczestników, dziesiątki gości z całego świata i tysiące widzów na spektaklach.

O wyjątkowości Międzynarodowego Festiwalu Szkół Teatralnych decyduje za każdym razem siła młodości, entuzjazmu i talentu jego uczestników. Obecnie nasz festiwal jest jednym z największych i najbardziej prestiżowych tego typu zdarzeń na świecie.

Po pierwszej edycji Jacques Lassalle - wybitny francuski reżyser, prawdziwy fan i przyjaciel oraz wielokrotny juror Festiwalu wypowiedział zdanie (wielokrotnie już z resztą cytowane przez media i gości festiwalu): Przyszłość teatru rozgrywa się w tych szkołach. Ba, pokój świata i jego przyszłość - w jakimś fragmencie - rozgrywają się w czasie takich spotkań. Tu idzie o stawkę podwójną - artystyczną i pedagogiczną - to oczywiste, ale również o polityczną.

Agnieszka Sowińska
Materiały Teatru
15 stycznia 2011

Książka tygodnia

Janusz Warmiński i jego Teatr Ateneum
Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza w Warszawie - Wydawnictwo
Aneta Kielak-Dudzik

Trailer tygodnia

Polskie Orędzie na Mię...
Svitlana Oleshko
W tym roku autorką Orędzia Polskiego ...