Konkurs na recenzję

2. Konkurs im. Bolesława Surówki na recenzję teatralną

Stowarzyszenie Teatralne TESPIS i Dziennik Teatralny zaprasza pasjonatów teatru zamieszkałych na terenie województwa śląskiego do wzięcia udziału w 2. edycji Konkursu im. Bolesława Surówki na recenzję teatralną

W konkursie może wziąć udział każdy, kto pomiędzy 1 sierpnia a 30 listopada 2013 r. nadeśle do redakcji drogą elektroniczną recenzję spektaklu teatralnego. Recenzje muszą dotyczyć spektakli, których premiery odbyły się w regionie śląskim lub spektakli, które prezentowane były na festiwalach, odbywających się w województwie śląskim. Recenzje nadesłane na konkurs nie mogą być publikowane wcześniej w innych mediach. Autorem recenzji może być osoba, która nie ukończyła 35. roku życia mieszkająca na terenie województwa śląskiego. 

Recenzje należy przesyłać na adres: redakcjafmk@gmail.com w tytule wpisując KONKURS NA RECENZJĘ. Każda recenzja jest czytana, ale nie wszystkie zostaną opublikowane na łamach wortalu.

Publikowane będą te teksty, które zyskają przychylność w oczach jury. Po zakończeniu terminu nadsyłania tekstów jury wybierze trzy najlepsze teksty, których autorzy zostaną nagrodzeni. Przewidziano również wyróżnienia. Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe oraz książkowe. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w grudniu 2013 roku.

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Teatralne Tespis, wydawca Dziennika Teatralnego – najstarszego wortalu o teatrze. Patronem konkursu jest Bolesław Surówka – popularny recenzent, popularyzator kultury teatralnej na Śląsku.

Celem konkursu jest aktywizacja młodych do uczestnictwa w kulturze teatralnej, zachęcanie do pisania tekstów krytycznych, promocja śląskiej sceny teatralnej oraz upowszechnienie wiedzy o wybitnym śląskim krytyku teatralnym Bolesławie Surówce.

Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

Zapraszamy do teatrów, a potem do piór i klawiatur!

redakcja
Materiały redakcji
17 lipca 2013

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia