Konkurs na statuetkę Nagrody Publiczności

VI Europejskie Spotkania Teatralne Bliscy Nieznajomi

Studenci Wydziału Rzeźby i Działań Przestrzennych Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez Teatr Polski w Poznaniu – przedmiotem konkursu było zaprojektowanie statuetki „Nagrody Publiczności" VI Spotkań Teatralnych Bliscy Nieznajomi. Jury konkursu do dalszej realizacji wybrało projekty Marty Rzepińskiej i Damiana Reniszyna.

Prace zgłoszone na konkurs przez studentów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu można oglądać na foyer Teatru Polskiego w Poznaniu od poniedziałku do piątku w godzinach 12.00–15.00 do dnia 24 maja 2013 roku.

Ostateczną decyzję dotyczącą wyboru zwycięskiego projektu Jury ogłosi do 28 maja. W Jury zasiadają przedstawiciele Wydziału Rzeźby i Działań Przestrzennych Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu: dr hab. Karolina Komasa (Dziekan Wydziału Rzeźby i Działań Przestrzennych), prof. Wiesław Napierała i Szymon Zwoliński oraz Dyrekcja Teatru Polskiego w Poznaniu: Paweł Szkotak (Dyrektor Naczelny i Artystyczny) i Marcin Kowalski (Wicedyrektor).

Nagroda Publiczności zostanie przyznana w drodze głosowania najlepszemu w opinii widzów spektaklowi prezentowanemu podczas VI Spotkań Teatralnych Bliscy Nieznajomi w Teatrze Polskim w Poznaniu w dniach 24-28 maja 2013. Podczas festiwalu będzie można zobaczyć spektakle Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie, Deutsches Theater Berlin, Narodowego Starego Teatru w Krakowie, Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu oraz Teatru Polskiego w Poznaniu. Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest na stronie: www.bliscynieznajomi.pl

Tomasz Łagodziński
Materialy organizatora
17 maja 2013

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...