Konkurs plastyczny "Mój Pinokio" w Teatrze Solskiego

z okazji prób do nowego spektaklu

W tarnowskim teatrze rozpoczęły się próby do "Pinokia", którego premiera planowana jest na 29 maja. Z tej okazji teatr ogłasza konkurs plastyczny dla dzieci, pod hasłem: "Mój Pinokio".

"Pinokio", to historia drewnianego chłopczyka, któremu nie bez powodu wciąż się wydłuża nos... Tarnowska inscenizacja jest przede wszystkim ciekawą, niebanalną opowieścią o mądrości i dojrzałości, za które trzeba słono zapłacić. Pinokio nie raz cudem wymyka się śmierci, traci najbliższych - by na własnej, drewnianej skórze doświadczyć wszystkich aspektów życia: radości i strachu, nadziei i zwątpienia. "Pinokio" to także historia o najważniejszych, uniwersalnych wartościach, które potrafią nas ocalić, takich jak miłość czy poświęcenie.

Technika wykonania prac - tylko płaskie formy rysunkowe lub malarskie (np.: ołówek, akwarela, kredki). Format B1, czyli 100 cm x 70 cm. W konkursie mogą brać udział tylko grupy dzieci przedszkolnych i szkół podstawowych. Prace powinny być czytelnie podpisane na odwrocie przez autorów i zawierać dane kontaktowe opiekuna grupy. Termin nadsyłania prac mija 16 maja 2016 roku. Najciekawsze prace zostaną zaprezentowane na ścianach foyer teatru i będzie można je podziwiać do połowy czerwca.

Zgłoszenia należy przesłać na adres: Teatr im. Ludwika Solskiego ul. Mickiewicza 4, 33-100 Tarnów lub dostarczyć bezpośrednio do działu promocji. Informacje o konkursie pod nr tel. 14 688 32 87 lub promocja@teatr.tarnow.pl.

(-)
Materiał nadesłany
15 kwietnia 2016

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

Zielona granica
Agnieszka Holland
Po przeprowadzce na Podlasie psycholo...