Konkurs plastyczny

Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie

6 grudnia na Małej Scenie tarnowskiego teatru odbędzie się prapremiera spektaklu "Mój pierwszy teatr" na podstawie powieści "Bunt" Władysława Reymonta. Z tej okazji teatr zaprasza do udziału w konkursie plastycznym "Mój przyjaciel i jego świat" najmłodszych miłośników teatru.

"Bunt" to ostatnia powieść Reymonta, wydana w 1924 roku, która przez kilkadziesiąt lat była zapomniana. Dopiero w 2004 roku przypomniano czytelnikom tę historię o buncie zwierząt przeciwko człowiekowi.

- Zawarte w "Buncie" elementy baśniowe skłoniły mnie do zaadoptowania jej dla najmłodszych. Nie bez powodu spektakl o charakterze interaktywnym przygotują aktorzy mający już doświadczenie z dziećmi, czyli tacy którzy są rodzicami a nawet dziadkami - mówi Jakub Porcari dyrektor artystyczny Solskiego.

Konkurs plastyczny, podobnie jak spektakl, skierowany jest do najmłodszych miłośników teatru, czyli dzieci w wieku od 3 do 8 lat.

Zapraszamy dzieci do nadsyłania prac, które przedstawiają zwierzęta, te które znają z domu, które są ich przyjaciółmi, albo te o których marzą i umieścić je w świecie, którego pragną lub do którego zwierzęta tęsknią.

Technika wykonania prac - płaskie formy rysunkowe lub malarskie (np.: ołówek, akwarela, kredki, wycinanki). Format maksymalny B1, czyli 100 cm x70 cm. W konkursie mogą brać udział dzieci w wieku od 3 do 8 lat. Prace powinny być czytelnie podpisane na odwrocie, przez autora lub autorów i zawierać dane kontaktowe opiekuna. Termin nadsyłania prac mija 15 listopada 2014 roku. Najciekawsze prace zostaną wystawione na ścianach foyer teatru.

Zgłoszenia należy przesłać na adres: Teatr im. Ludwika Solskiego ul. Mickiewicza 4, 33-100 Tarnów lub dostarczyć bezpośrednio do działu promocji. Informacje o konkursie pod nr tel. 14 688 32 87 lub promocja@teatr.tarnow.pl.

(-)
Materiał Teatru
29 października 2014

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

Zielona granica
Agnieszka Holland
Po przeprowadzce na Podlasie psycholo...