Konkurs "Polowanie na motyle II"

Teatr Soho Teatr, Ochoty w Warszawie

Teatr Ochoty ogłasza konkurs "Polowanie na motyle II" dla młodych aktorów. Zwycięzcy zagrają w spektaklu "33 powieści, które każdy powinien znać" Igora Gorzkowskiego.

Teatr Ochoty poszukuje sześciu młodych aktorów/aktorek do obsady spektaklu "33 powieści, które każdy powinien znać" w reżyserii Igora Gorzkowskiego. Premiera planowana na 27 marca 2015 zainauguruje działalność nowo wyremontowanego budynku na ulicy Reja 9. Aktorzy dołączą do zespołu realizatorów na drodze otwartego konkursu aktorskiego POLOWANIE NA MOTYLE II.

Teatr po raz drugi sięga po wieloetapową formułę konkursową skierowaną do młodych twórców. W lipcu 2014 roku pierwszą, reżyserską edycję konkursu wygrała Anika Idczak, studentka Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Laureatka zadebiutuje na scenie Teatru Ochoty w kwietniu 2015 roku. Druga odsłona POLOWANIA składa się z castingu, pracy studyjnej i finałowego pokazu etiud aktorskich w Teatrze Soho (scena Studia Teatralnego Koło i Teatru Ochoty). Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 28 listopada. Laureatów poznamy 20 grudnia.

Regulamin konkursu

I. ZGŁOSZENIA

Konkurs skierowany jest do aktorów i aktorek w wieku nie przekraczającym 28 lat, nie posiadających stałego angażu w teatrze. Wymagany jest dyplom uczelni aktorskiej oraz pełna dyspozycyjność w okresie od 15 stycznia do 30 marca 2015.

W pierwszym etapie organizatorzy czekają na zgłoszenia w formie wydruku, zawierające jednostronicowy list motywacyjny uzasadniający wybór Teatru Ochoty jako miejsca artystycznego i zawodowego rozwoju (mile widziana znajomość spektakli z repertuaru Teatru Ochoty i Studia Teatralnego Koło) oraz CV ze zdjęciem portretowym, danymi kontaktowymi oraz informacją o ulubionej powieści.

Zgłoszenia są przyjmowane w Teatrze Soho na ulicy Mińskiej 25, budynek 15 (na terenie Soho Factory) do dnia 28 listopada do godz. 17.00

W szczególnych wypadkach zgłoszenia można przesyłać pocztą (przy zachowaniu terminu dostarczenia przesyłki do 28 listopada).

Wyniki pierwszego etapu zostaną ogłoszone 2 grudnia 2014 na stronie internetowej Teatru Ochoty.

II. CASTING

Osoby wybrane w pierwszym etapie zostaną zaproszone do udziału w castingu, w ramach którego kandydaci:

- prezentują wcześniej przygotowany monolog z ulubionej powieści;

- improwizują aktorsko na zadane tematy.

Casting odbędzie w dniach 8, 9 i 10 grudnia 2014 r. O dokładnej dacie i godzinie spotkania aktorzy zostaną poinformowani indywidualnie.

Do trzeciego etapu zostanie zaproszonych 12 osób. Wyniki drugiego etapu zostaną ogłoszone 11 grudnia 2014 r. na stronie internetowej Teatru Ochoty.

III. PRACA STUDYJNA

12 finalistów konkursu weźmie udział w kilkugodzinnej pracy studyjnej z Igorem Gorzkowskim. W trakcie warsztatu aktorzy przygotują w parach etiudy aktorskie na zadane tematy.

Harmonogram pracy studyjnej na scenie Teatru Soho:

14 grudnia - I grupa godz. 14-16, II grupa godz. 17-19

15 grudnia - III grupa godz. 11-13, IV grupa godz. 14-16

16 grudnia - V grupa godz. 11-13, VI grupa godz. 14-16

IV. FINAŁ

Konkurs zakończy się 20 grudnia 2014 r. pokazem otwartym etiud aktorskich w Teatrze Soho. Po pokazie jury teatru wyłoni sześciu uczestników, którzy wejdą do obsady pierwszej premiery Teatru Ochoty na nowej scenie.

(-)
Materiał Teatru
15 listopada 2014

Książka tygodnia

Jak przejąć kontrolę nad światem nie wychodząc z domu
Wydawnictwo Literackie
Dorota Masłowska

Trailer tygodnia