Kontakt odwołany

25. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Kontakt

"Z przykrością informuję, że po długich wahaniach i z żalem odwołuję tegoroczną 25. edycję Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Kontakt z oczywistych powodów - napisał we wtorek w komunikacie opublikowanym na FB dyrektor naczelny toruńskiego Teatru im. W. Horzycy.

"Nie da się zorganizować tak skomplikowanej imprezy kulturalnej jak Festiwal Kontakt, w której uczestniczy liczna widownia i duże zespoły teatralne, podczas której wynajmujemy hotele dla dużych grup gości - w sytuacji, gdy nie wiadomo, kiedy zakończy się stan epidemii koronawirusa w Polsce" - powiedział we wtorek PAP dyrektor festiwalu Andrzej Churski.

"Najprawdopodobniej festiwal odbędzie się wiosną przyszłego roku" - dodał.

"Moim zdaniem ani w Polsce, ani w Europie nie będzie z końcem maja warunków dla zorganizowania skomplikowanej logistycznie imprezy artystycznej wymagającej przemieszczania się dużych grup teatralnych na znaczne odległości" - wyjaśnił Churski.

Dyrektor festiwalu podziękował za współpracę "zaproszonym do udziału w festiwalu teatrom i wszystkim, którzy pracowali przy organizacji tegorocznej edycji". "Będziemy się starali o przeniesienie 25. edycji na późniejszy termin. Mam nadzieję, że spotkamy się w Toruniu w niedalekiej przyszłości" - zapowiedział.

Tegoroczny 25. MFT Kontakt miał się odbyć w ostatnim tygodniu maja, od 23 do 29.

Międzynarodowy Festiwal Teatralny Kontakt powołała do życia w 1991 r. dyrektor naczelna i artystyczna Teatru im. W. Horzycy Krystyna Meissner. Pierwsza edycja imprezy została zorganizowana w 1991 r. Początkowo odbywał się co roku, a do 2010 r. - co dwa lata.

(-)
Kurier PAP
26 marca 2020

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...