Kontrapunkt będzie jesienią

55. Przegląd Teatrów Małych Form Kontrapunkt w Szczecinie

55. Przegląd Teatrów Małych Form Kontrapunkt w Szczecinie z obiektywnych przyczyn odbędzie się później niż zazwyczaj. Artystyczny tydzień z Kontrapunktem zaplanowano między 3 a 11 września 2021 roku.

Zamiast teatralnego przedwiośnia, będziemy mieć do czynienia z teatralnym późnym latem. Podobnie było w ubiegłym roku, kiedy tradycyjnie wiosenny festiwal został przeniesiony na wrzesień w formie Prologu 55. Kontrapunktu.

Natomiast jeszcze przed rozpoczęciem wakacji, pod koniec czerwca, organizatorzy planują wydarzenie specjalne, podczas którego zaprezentują program festiwalu.

Rada Artystyczna Przeglądu nieustannie pracuje. Znane są już częściowo tytuły głównego, konkursowego nurtu. Kolejne prace nad festiwalem – ich intensywność i zakres, podobnie jak finalny kształt wrześniowego przedsięwzięcia, są zależne od rozwoju sytuacji epidemicznej.

W tym roku wprowadzony został otwarty nabór spektakli do offowego nurtu festiwalu Kontrapunkt, za który odpowiada Zachodniopomorska OFFensywa Teatralna przy Ośrodku Teatralnym Kana. Zgłoszenia można wysyłać do końca kwietnia.

"Ostatni sezon utrudnił nam jednak rzetelny wgląd w dzisiejsze życie teatralne, możliwe, że czujemy się jak załoga żaglowca wyczekująca na przystani odpowiedniego momentu i przychylnych wiatrów, by obrać w końcu odpowiedni kurs i wypłynąć głębiej. I jeśli my wciąż wypłynąć nie możemy, to Wy przypłyńcie do nas i w tym trudnym dla całej sztuki niezależnej czasie, odsłońcie to, co posiadacie najcenniejszego, czyli własną twórczość. Szczecin i OFF Kontrapunkt to miejsca wymiany i dialogu" - zachęcają organizatorzy.

Tegoroczny Kontrapunkt otrzymał 180 tys. zł dotacji z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Teatr, którego celem jest wspieranie najwartościowszych zjawisk i trendów we współczesnym teatrze.

Małgorzata Klimczak
Dziennik Teatralny Szczecin
12 kwietnia 2021

Książka tygodnia

Trailer tygodnia

Film balkonowy
Paweł Łoziński
Czy każdy może być bohaterem filmu? C...