Kontrrewolucja Kulturalna

Teatr Groteska w Krakowie

Tear Groteska wznieca Kontrrewolucję Kulturalną! To pierwszy w dziejach przewrót, który na swoich sztandarach wypisane ma budowanie, całkowicie odżegnując się od pokusy destrukcji.

Teatr Groteska na początku nowego sezonu teatralnego 2013/2014 postawił sobie dalekosiężny cel - przywrócenie tradycyjnie rozumianej Kulturze i związanemu z nią systemowi wartości właściwej pozycji w świadomości społecznej. Przyświecającym nam zadaniem jest odbudowanie kulturalnego potencjału naszego kraju i przybliżenie młodzieży fundamentalnego kanonu wartości kulturowych. Chcielibyśmy wraz z Państwem wyruszyć w tę być może trudną, ale nie niemożliwą do zrealizowania podróż.

Rozpoczniemy ją już 19 lutego podczas konferencji prasowej, która odbędzie się o godzinie 12.00 w Sali Kopułowej. Jej gośćmi będą: Janina Paradowska, Andrzej Zoll, Zbigniew Ćwiąkalski, Piotr Legutko, Andrzej Sikorowski, znajdujący się wśród Ambasadorów naszej Kampanii.

Kontrrewolucja kulturalna realizowana będzie poprzez liczne akcje o różnorodnym charakterze. Jej odbiorcami są zarówno szkoły i placówki edukacyjne, jak również instytucje powiązane z szeroko rozumianą Kulturą. Nie zapominamy przy tym o odbiorcach indywidualnych - wszystkich tych, którym dobro kultury leży na sercu. W ramach naszych działań zostaną przeprowadzone liczne akcje i wydarzenia, m.in. Spis Powszechny Ludzi Kulturalnych, Literacka Lista Przebojów czy konkursy Szkoła z Kulturą i Prometeusze Kultury.

Już dziś chcielibyśmy Państwa zaprosić na Kody Mistrzów - cykl spotkań z Autorytetami intelektualnymi i artystycznymi. Pierwszym gościem naszych spotkań będzie Kazimierz Kutz, który o swoich doświadczeniach życiowych i preferencjach kulturalnych opowie prowadzącemu spotkanie prof. Tadeuszowi Lubelskiemu oraz zgromadzonym uczestnikom 24 lutego o godz. 18.00.

Swój udział w kolejnych spotkaniach zapowiedziało grono Autorytetów i Mistrzów, m.in. Jadwiga Staniszkis, Seweryn Blumsztajn, Leon Knabit, Marian Konieczny, Maria Malatyńska, Janina Paradowska, Jerzy Stuhr, Andrzej Zoll. Zachęcamy do śledzenia kolejnych wydarzeń projektu, a już dziś zapraszamy Państwa na kolejne spotkania z cyklu Kody Mistrzów.

(-)
Materiał Teatru
14 lutego 2014

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia

Ballady i romanse
Gabriel Gietzky
Cóż może być bardziej romantycznego, ...