Kontynuacja programu "Ruchu w Instytucie"

Nowy cykl "Ruchu w Instytucie" od 3 września 2018

Ruch w Instytucie 2018/2019, czyli regularne zajęcia z ruchu i świadomości ciała, mające na celu rozwijanie umiejętności oraz zwiększanie wiedzy o choreografii i tańcu, rozpoczną się w poniedziałek 3 września.


Zajęcia kierujemy do profesjonalnych aktorów scen tradycyjnych, performerów oraz ludzi teatru, chcących rozwijać swoje umiejętności pracy z ciałem i ruchem. Nie wymagamy wcześniejszego przygotowania tanecznego. Oferowany model pracy przewiduje cykl warsztatów prowadzonych przez choreografki zrzeszone w Centrum w Ruchu. W ramach programu, co miesiąc inny twórca podzieli się swoimi metodami pracy. Spotkania mają charakter lekcji otwartych.

Ruch w Instytucie 2018/2019 to kontynuacja programu, który rozpoczął się w marcu 2017 roku. Do tej pory zajęcia w ramach programu prowadzili: Izabela Chlewińska, Anna Nowicka, Weronika Pelczyńska, Renata Piotrowska-Auffret, Tomasz Przytycki, Magdalena Ptasznik, Katarzyna Sitarz, Maria Stokłosa i Urszula Wojtkowiak. W tej odsłonie proponujemy trzymiesięczny cykl z Ramoną Nagabczyńską, Agnieszką Kryst i Izą Szostak. Dwugodzinne zajęcia odbywać będą się w poniedziałki od 9.00 do 11.00.

Wstęp na pojedyncze zajęcia 30 zł*, możliwość kupna karnetu na cały cykl za 290 zł.

Info: bilety@instytut-teatralny.pl, liczba miejsc ograniczona

* cena nie dotyczy osób powyżej 60 roku życia. Osoby powyżej 60 roku życia będą mogły kupić bilet przed zajęciami w księgarni "Prospero" w Instytucie Teatralnym w cenie 15 zł.

___

Harmonogram cyklu

Post-ego. Podróże ciała i świadomości poza własne granice

3, 10, 17, 24 września/ Ramona Nagabczyńska

Podczas warsztatów przyjrzymy się kolejnym punktom na drodze od techniki Jacques'a Lecoqa, do zainteresowania post-humanizmem i wspólnie spróbujemy wytyczyć jej dalszy tor.

*

Score. Partytura ciała

8, 15, 22, 29 października/ Agnieszka Kryst

W trakcie warsztatu ruch i jego intensywność wynikać będą ze świadomego wyboru a nie z nakazu. Kluczową rolę odegra pojęcie transformacji ciała, które jest ważnym narzędziem w mojej praktyce ruchowej.

*

Zmysły. Eksperyment. Choreografia i tekst

5, 12, 19, 26 listopada/ Iza Szostak

Zajmiemy się odkrywaniem potencjału ciała w ruchu, zarówno poprzez doświadczenia zmysłowe, jak i za pomocą zadań ruchowych. Wszystkie zaproponowane ćwiczenia będą służyły pobudzaniu wyobraźni, pomysłowości oraz odkrywaniu dotychczas nierozpoznanych możliwości ciała.

(-)
Materiał Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego
28 sierpnia 2018

Książka tygodnia

Monty Python. Autobiografia według Monty Pythona
Czwarta Strona - Wydawnictwo Poznańskie Sp. z o.o.
Monty Python

Trailer tygodnia