Kontynuacja programu "Ruchu w Instytucie"

Nowy cykl "Ruchu w Instytucie" od 3 września 2018

Ruch w Instytucie 2018/2019, czyli regularne zajęcia z ruchu i świadomości ciała, mające na celu rozwijanie umiejętności oraz zwiększanie wiedzy o choreografii i tańcu, rozpoczną się w poniedziałek 3 września.


Zajęcia kierujemy do profesjonalnych aktorów scen tradycyjnych, performerów oraz ludzi teatru, chcących rozwijać swoje umiejętności pracy z ciałem i ruchem. Nie wymagamy wcześniejszego przygotowania tanecznego. Oferowany model pracy przewiduje cykl warsztatów prowadzonych przez choreografki zrzeszone w Centrum w Ruchu. W ramach programu, co miesiąc inny twórca podzieli się swoimi metodami pracy. Spotkania mają charakter lekcji otwartych.

Ruch w Instytucie 2018/2019 to kontynuacja programu, który rozpoczął się w marcu 2017 roku. Do tej pory zajęcia w ramach programu prowadzili: Izabela Chlewińska, Anna Nowicka, Weronika Pelczyńska, Renata Piotrowska-Auffret, Tomasz Przytycki, Magdalena Ptasznik, Katarzyna Sitarz, Maria Stokłosa i Urszula Wojtkowiak. W tej odsłonie proponujemy trzymiesięczny cykl z Ramoną Nagabczyńską, Agnieszką Kryst i Izą Szostak. Dwugodzinne zajęcia odbywać będą się w poniedziałki od 9.00 do 11.00.

Wstęp na pojedyncze zajęcia 30 zł*, możliwość kupna karnetu na cały cykl za 290 zł.

Info: bilety@instytut-teatralny.pl, liczba miejsc ograniczona

* cena nie dotyczy osób powyżej 60 roku życia. Osoby powyżej 60 roku życia będą mogły kupić bilet przed zajęciami w księgarni "Prospero" w Instytucie Teatralnym w cenie 15 zł.

___

Harmonogram cyklu

Post-ego. Podróże ciała i świadomości poza własne granice

3, 10, 17, 24 września/ Ramona Nagabczyńska

Podczas warsztatów przyjrzymy się kolejnym punktom na drodze od techniki Jacques'a Lecoqa, do zainteresowania post-humanizmem i wspólnie spróbujemy wytyczyć jej dalszy tor.

*

Score. Partytura ciała

8, 15, 22, 29 października/ Agnieszka Kryst

W trakcie warsztatu ruch i jego intensywność wynikać będą ze świadomego wyboru a nie z nakazu. Kluczową rolę odegra pojęcie transformacji ciała, które jest ważnym narzędziem w mojej praktyce ruchowej.

*

Zmysły. Eksperyment. Choreografia i tekst

5, 12, 19, 26 listopada/ Iza Szostak

Zajmiemy się odkrywaniem potencjału ciała w ruchu, zarówno poprzez doświadczenia zmysłowe, jak i za pomocą zadań ruchowych. Wszystkie zaproponowane ćwiczenia będą służyły pobudzaniu wyobraźni, pomysłowości oraz odkrywaniu dotychczas nierozpoznanych możliwości ciała.

(-)
Materiał Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego
28 sierpnia 2018

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...