Koralowe gody ulicznej sceny

35. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych w Jeleniej Górze

Przed nami tegoroczne święto teatru ulicznego w Jeleniej Górze. 35. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych w tym roku będzie bogatszy niż w ostatnich latach. W ciągu trzech (21-23 lipca) festiwalowych dni zaprezentuje się dziesięć grup teatralnych z różnych krajów.

- Nie siedźcie w domu. W tym roku w mieście będzie wiele atrakcji dla turystów i mieszkańców - zachęca Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry.

- Tegoroczny festiwal teatrów ulicznych nazwaliśmy koralowym. To dlatego, że 35.rocznica ślubu jest określana jako koralowe gody. A właśnie związek między Teatrem im. CK. Norwida a teatrem ulicznym został zawarty 35 lat temu dzięki Alinie Obidniak - mówi Tadeusz Wnuk, dyrektor jeleniogórskiego teatru. Tegoroczny MFTU ma być wesoły, widowiskowy, ale i poetycki, słowem - różnorodny. Wszystkie spektakle odbędą się na Placu Ratuszowym.

Dyrektor Wnuk podkreśla, że poza wartością artystyczną o wyborze grup zaproszonych na festiwal decydowały finanse. Na imprezę 215 tys. zł wyłożyło miasto Jelenia Góra, udało się też pozyskać 65 tys. zł dofinansowania z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. - Te środki pozwoliły na zorganizowanie imprezy o bogatszym programie niż w latach ubiegłych - podkreśliła Irena Kempisty, naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki UM Jelenia Góra.

(-)
Nowiny Jeleniogorskie
20 lipca 2017

Książka tygodnia

Czas zdrajców
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Marek Krajewski

Trailer tygodnia