Kostium średniowieczny - wykład otwarty

Teatr Powszechny w Radomiu

Kilkanaście dni temu uruchomiliśmy warsztaty teatralne dla młodzieży pod roboczym tytułem RADOMSKIE ZARĘCZYNY (czyli... co nieco o teatrze średniowiecznym)

Projekt jest częścią współpracy Radomia z niemieckim miastem Landshut. Pomysł nawiązuje do historycznego wydarzenia z 1475 r., kiedy do Radomia przybyli swaci księcia Bawarii Jerzego Bogatego z prośbą o rękę Jadwigi Jagiellonki (zaręczyny pary odbyły się w Radomiu, zaślubiny – w Landshut).

Efektem zajęć będzie spektakl plenerowy powstały w oparciu o teksty średniowieczne. Premiera przedstawienia planowana jest na 12 czerwca.
W trakcie warsztatów młodzież będzie pracować nad analizą tekstu, weźmie udział w zajęciach aktorskich, ruchowych etc. Jedną z istotnych części warsztatów, prowadzonych przez reżysera Wiesława Hołdysa i twórców skupionych wokół krakowskiego Stowarzyszenia Teatr Mumerus, są zajęcia teoretyczne na temat szeroko pojętej kultury średniowiecza(teatr, muzyka, malarstwo). Prelekcje są otwarte dla publiczności. Mogą wziąć w nich udział wszyscy chętni, którzy znajdą czas i zechcą w sobotnie popołudnie wybrać się do Teatru.

Pierwszy wykład na temat kostiumu średniowiecza odbędzie się w najbliższą sobotę 10 kwietnia w sali 415 w siedzibie Teatru przy Placu Jagiellońskim 15. Zajęcia poprowadzi Elżbieta Rokita.

Sobota 10 kwietnia godz. 14.00, sala 415, wstęp wolny

Jola Korłub
Materiały Teatru
9 kwietnia 2010

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...