Koszarowy Fredro tylko dla dorosłych

"Baśń o księżniczce Pizdolonie" - reż. Dominik Nowak - Kabaret Lubieżny

9 maja w Teatrze Barakah spektakl gościnny - "Baśń o księżniczce Pizdolinie" w reż. Dominika Nowaka.

Jeden z najsłynniejszych tekstów "okresu koszarowego" wielkiego polskiego poety pisany ku uciesze kompanów żołnierzy na początku XIX wieku, którego odpisy skrupulatnie były potem wykupywane i niszczone przez samego autora a także historyków literatury, by ślad po nich nie pozostał. Na szczęście kilka kopii "Baśni", oraz innych utworów obscenicznych Hrabiego, ocalało z tej moralnej pożogi, choć nikt do tej pory nie odważył się ich wystawić na scenie.

"Baśń o księżniczce Pizdolonie" jest niezwykle zabawną i dramatyczną historią walki z nadludzkim temperamentem erotycznym wyuzdanej córki królewskiej. Jak to zwykle w baśniach bywa, nie pokonają go najwięksi jebacze w okolicy ze słynnym Chujogromem i jego bratem Pizdolizem na czele, zaś uda się to skromnemu wiejskiemu Głupkowi, który dzięki okazanej dobroci, posiądzie magiczną moc.

Uwaga: Widz zna charakter utworu i nie będzie rościł żadnych pretensji do organizatorów spektaklu z tytułu obrazy uczuć moralnych, religijnych czy obyczajowych! Wstęp wyłącznie dla osób pełnoletnich!!!

Baśń o księżniczce Pizdolinie (spektakl gościnny)

Data: 09.O5.2014, 19:00
Miejsce: Paulińska 28

Bilety: 40/25 zł

(-)
Materiał Teatru
8 maja 2014

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia

Ballady i romanse
Gabriel Gietzky
Cóż może być bardziej romantycznego, ...