Krakowskie Centrum Choreograficzne

Nowohuckie Centrum Kultury

Nowohuckie Centrum Kultury, obecne na kulturalnej mapie Krakowa od 1983 roku, stawia sobie za cel przygotowanie i angażowanie społeczeństwa do aktywnego odbioru kultury w szerokim tego pojęcia znaczeniu, również poprzez współtworzenie jej wartości.

W ramach Centrum działa kilkanaście zespołów, reprezentujących szeroki wachlarz aktywności tanecznych i artystycznych, w tym profesjonalny kolektyw taneczny Grupa Wokół Centrum.

Tańcem współczesnym w Nowohuckim Centrum Kultury zajmuje się specjalnie powołany do tego dział – Krakowskie Centrum Choreograficzne. KCC działa w skali lokalnej, miejskiej, ogólnopolskiej i międzynarodowej, jako centrum myśli, edukacji i kreacji twórczej na płaszczyźnie sztuki tańca oraz w obszarach z tańcem związanych. Służy prezentacji, promocji i profesjonalizacji tańca, ze szczególnym uwzględnieniem tańca współczesnego i teatru tańca. Stara się komunikować taniec z innymi obszarami sztuki tworząc okazje do interdyscyplinarnych działań i spotkań.

Dzięki własnej scenie (Studio KCC)  i regularnie odbywającym się imprezom i festiwalom, Centrum wspiera ogólnopolski i międzynarodowy obieg spektakli tanecznych i włącza się w promocję polskiej twórczości poza krajem oraz jej wymianę z twórczością z zagranicy.

Krakowskie Centrum Choreograficzne jest organizatorem: Festiwalu Tańca Współczesnego SPACER, BalletOFFFestival, konkursu choreograficznego 3...2...1...TANIEC!, międzynarodowych warsztatów tańca FIZYCZNYzGAGAcamp.

https://nck.krakow.pl/kcc/
https://www.facebook.com/kcc.nck/

(-)
Materiał Teatru
22 lutego 2018

Książka tygodnia

Piękne zielone oczy
Wydawnictwo Czarne
Arnošt Lustig

Trailer tygodnia

Gdziekolwiek - wibracj...
Mariusz Kiljan
Wszędzie na świecie rodzimy się i umi...