Kręcimy teatralnie

Pokaz na finał XXIV GST

W ramach XXIV Gliwickich Spotkań Teatralnych odbyły się warsztaty dla licealistów i studentów "kręcimy teatralnie Gliwice". Finałowy pokaz odbędzie się w niedzielę, 19 maja 2013 roku o godz. 18:30 przed Ruinami Teatru Victoria.

Podczas trzydniowych warsztatów teatralnych, organizowanych przez Gliwicki Teatr Muzyczny i Politechnikę Śląską w Gliwicach (Centrum Kultury Studenckiej MROWISKO), uczestnicy pracowali nad krótkim działaniem teatralnym, które zostanie zaprezentowane gliwickiej publiczności. Będzie to etiuda teatru ruchu i plastyki.

Warsztaty prowadził Marek Kołbuk - twórca Teatru MOMO, który od ponad 17 lat zajmuje się teatrem oraz sztukami pokrewnymi. Poznał liczne metody i techniki pracy, sukcesywnie wypracowując swoją oryginalną stylistykę wypowiedzi teatralnych. Współpracował z nim Artur Szczęsny, związany z Regionalnym Ośrodkiem Kultury w Katowicach oraz Instytutem Teatralnym w Warszawie.

Finałowy pokaz odbędzie się w niedzielę, 19 maja 2013 roku o godz. 18:30 przed Ruinami Teatru Victoria. Wstęp wolny. Zapraszamy!

(-)
Materiał Organizatora
17 maja 2013

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...