Król Lear w Multikinie

Król Lear" (King Lear) - reż. Jonathan Munby - Chichester Festival Theatre (GBR)

7 grudnia br. w wybranych kinach sieci Multikino będzie można zobaczyć spektakl „Król Lear" z Ianem McKellenem - zdobywcą Złotego Globu, jednym z najbardziej rozpoznawalnych w Polsce brytyjskich aktorów - w roli głównej.

Uważany przez wielu znawców za najlepszą tragedię, jaką kiedykolwiek napisano „Król Lear" Williama Szekspira ukazuje dramat starzejących się ojców odrzuconych przez własne dzieci, ale i w zaślepieniu odtrącających tych, którzy naprawdę ich kochają.

Po rolę Króla Leara sięgali najwybitniejsi aktorzy, dla których była szansą na stworzenie w dojrzałym wieku kreacji złożonej, wykorzystującej cały arsenał dramatycznych środków wyrazu. Ian McKellen po mistrzowsku sprostał temu arcytrudnemu zadaniu. Stworzył „niesamowicie wzruszający portret" według magazynu „Independent"), a cały spektakl w reżyserii Jonathana Munby'ego, wystawiony przez Chichester Festival Theatre, otrzymał najwyższe noty i pochwały od wszystkich czołowych brytyjskich dzienników i tygodników.

Wybitny Szekspirowski tekst w mistrzowskiej interpretacji będzie można zobaczyć już 7 grudnia o 19.00. Na spektakle teatralne z cyklu National Theatre Live zapraszamy do następujących kin sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań Malta, Poznań Stary Browar, Rzeszów, Sopot, Szczecin, Warszawa Młociny (po raz pierwszy!), Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze.

Harmonogram Teatrów NT Live 2021-22 w Multikinie:

- 7 grudnia 2021, 19:00 - Król Lear" (King Lear) - reż. Jonathan Munby - Chichester Festival Theatre (GBR)
- 11 stycznia 2022, 19:00 – Prześwit z Carey Mulligan i Billem Nighym
- 8 lutego 2022, 19:00 - Szaleństwa. Rewia z Imeldą Staunton
- 1 marca 2022, 19:00 - Ziemia niczyja z Ianem McKellenem i Patrickiem Stewartem
- 5 kwietnia 2022, 19:00 - Dziwny Przypadek Psa Nocną Porą z Lukiem Treadawayem

Bilety na spektakl „Król Lear" już są dostępna w kasach kin i na stronie
https://multikino.pl/wydarzenia/teatry/national-theatre-live-krol-lear

Magdalena Cieplińska
Multikino S.A.
6 grudnia 2021
Portrety
Jonathan Munby
Wątki
Teatr w kinie

Książka tygodnia

Sztuka aktorska Aleksandry Śląskiej
Uniwersytet Gdański
Marta Cebera

Trailer tygodnia