Królowa Śniegu powraca!

Teatr Andersena w Lublinie

Po długiej przerwie wraca na scenę „Królowa Śniegu”. Przedstawienie o tyle ważne w repertuarze Teatru Andersena , że odważyliśmy się opowiedzieć całą historię Kaja i Gerdy bez użycia słów (i nawet bez lalek) stawiając jedynie na ruch i taniec i muzykę.

W rolach głównych bohaterów występują zaproszeni do realizacji tancerze – Ewelina Drzał i Dawid Bartoszek. Historia dwójki przyjaciół rozdzielonych przez Lodową Panią, to często w naszej świadomości rozbicie lustra, porwanie chłopca i podróż Gerdy do mroźnej krainy. Reżyser i choreograf – Katarzyna Aleksander Kmieć, próbuje w przedstawieniu przypomnieć nam nieco zapomniane epizody z tej, chyba najdłuższej baśni H. Ch. Andersena. Zespół Teatru Andersena prowadzi naszych widzów przez kolejne magiczne krainy, które raz są ciepłym przystankiem raz przeszkodą na drodze małej Gerdy. Czy taniec i muzyka wystarczą, żeby rozpuścić zamarznięte serce przekonajcie się sami.

Niedziela, 15 grudnia 2013, godz. 12.00 (sala dolna).

Pyza na polskich dróżkach

To propozycja dla tych naj-naj-najmłodszych. Tytułowa Pyza zabierze dzieciaki na ścieżki, gdzie sama stawia pierwsze kroki i gdzie nasi „tyci-widzowie" mają szansę spotkać bogaty podwórkowy zwierzyniec. Każde spotkanie ze zwierzakiem to jednocześnie spotkanie z ludową piosenką i z polskim folklorem. Wszystko w formie zabawy teatralnej, teatru interaktywnego, w którym nasi naj-naj-młodsi widzowie i ich rodzice, siedzący wraz z aktorami na scenie mogą wpływać (dosłownie!!!) na przebieg i tempo spektaklu. To, czy uda się nam pogłaskać wszystkie spotkane przez Pyzę zwierzaki zależy od Was!

Opiekę muzyczną i patronat honorowy nad spektaklem objął Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze" im. T. Sygietyńskiego.

Spektakl dla widzów od 0 do 3 lat i ich rodziców. Wszyscy widzowie, duzi i mali siedzą wraz z aktorami na scenie. Przed wejściem na scenę wszyscy zdejmują buty. Cena biletów na spektakl: 20zł

Niedziela, 15 grudnia 2013 , godz. 10.00 (sala górna).

(-)
Materiał Teatru
10 grudnia 2013

Książka tygodnia

Czas zdrajców
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Marek Krajewski

Trailer tygodnia