"Kroniki sejneńskie" w Wierszalinie

spektakl w wykonaniu Ośrodka Pogranicze - sztuk, kultur, narodów

Zapraszamy na spektakl pt. "Kroniki sejneńskie" w wykonaniu Ośrodka "Pogranicze - sztuk, kultur, narodów", który 16 marca o godz. 18.00 wystąpi gościnnie na deskach Teatru Wierszalin w Supraślu.

"Kroniki sejneńskie" to przedsięwzięcie artystyczno edukacyjne zainicjowane w 1999 roku jako kolejny etap długofalowej pracy Ośrodka z dziećmi i młodzieżą w ramach programu "Pamięć starowieku", którego celem było i jest twórcze poszukiwanie odpowiedzi na pytanie jak dziedzictwo kulturowe uczynić wartością żywą dla młodego pokolenia. Spektakl przygotowany został przez teatr młodzieżowy działający przy Ośrodku w Sejnach. Adresowany jest zarówno do młodzieży jak i dorosłych. Prezentowany był w wielu miastach Polski, m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Malta w Poznaniu w 2002r., w Bośni, Litwie, Niemczech i Danii. W kwietniu 2008 roku spektakl pokazywany był przez dwa tygodnie w Teatrze La MaMa w Nowym Jorku.

Po prezentacji przedstawienia, zapraszamy na pokaz najnowszej premiery filmowej artystów Ośrodka "Pogranicze - sztuk, kultur, narodów". Będzie to trzecia część "Filmowej Kolekcji Bajek Opowieści Pogranicza", zbierająca lokalne opowieści najstarszych mieszkańców Sejn i okolic.

Po prezentacji filmu odbędzie się również spotkanie z artystami Ośrodka "Pogranicze - sztuk, kultur, narodów".

Działalność Ośrodka "Pogranicze - sztuk, kultur, narodów" stworzonego w 1990 roku przez Krzysztofa i Małgorzatę Czyżewskich w całości poświęcona jest propagowaniu etosu pogranicza i budowaniu mostów pomiędzy ludźmi różnych religii, narodowości i kultur. Ośrodek prowadzi różnorodną działalność kulturalno-artystyczną, edukacyjną, dokumentacyjną i wydawniczą, której wspólnym celem jest odbudowywanie i tworzenie tożsamości kulturowej regionu Sejn oraz badania nad szeroko rozumianą tematyką wielokulturowości.

ZAPRASZAMY !

16 marca 2013 r. godz. 18:00

Bilety w cenie:

normalne 30 złulgowe (dla grup powyżej 10 osób) 25 zł

Kup bilet online: http://www.wierszalin.pl/?miejsca-bilety=701

(-)
Materiał Teatru
12 marca 2013

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia

Ballady i romanse
Gabriel Gietzky
Cóż może być bardziej romantycznego, ...