Krótki przegląd filmów kontrowersyjnych

Filmowe roz/czarowania - Teatr Barakah

W grudniu zapraszamy na Filmoer roz/czarowania - krótki przegląd filmów kontrowersyjnych, takich, które w ostatnim czasie były przedmiotem sporów, budziły skrajne emocje i mocno podzieliły zarówno widzów, jak i recenzentów.

To filmy, które jednych "rozczarowały", a innych "oczarowały". Z jednej strony wyraźnie zaznaczają swą obecność w niechlubnych rankingach filmów nieudanych, "reżyserskich potknięć", niezrozumiałych "wypadków przy pracy", a z drugiej stają się przedmiotem błyskotliwych analiz i bardzo pozytywnych recenzji. Podczas krótkich prelekcji poprzedzających każdy pokaz, będziemy starali się uchwycić przyczynę tak skrajnych opinii, ujawnić (i zrewidować) kryteria pozytywnych i negatywnych ocen, po seansie natomiast damy widzom możliwość wzięcia udziału w głosowaniu (oczarowanie - rozczarowanie), w którym sami ocenią dany film. Wyniki głosowania przedstawione zostaną na stronie internetowej i fanpage'u teatru po zakończeniu przeglądu.

Wstęp wolny

Program:

12 grudnia, godz. 20.30

19 grudnia, godz. 20.30

Teatr Barakah, ul. Paulińska 28

Wprowadzenie:

Łukasz Ziomek

Absolwent wiedzy o teatrze (dramatologii) UJ. Teksty o kinie i teatrze publikował w "Didaskaliach" i "Ricie Baum" oraz m.in. na Portalu Filmowym i E-Splocie. Współpracuje z czasopismami "Ekrany" i "Kino". Współautor Lektur dramatyczności (Księgarnia Akademicka 2010), w których opublikował esej poświęcony teatrowi Krystiana Lupy pt. Lupa czyta Bernharda. Przez dwa lata był stałym recenzentem filmowym "Gazety Krakowskiej". W latach 2006-2013 pracował jako sekretarz literacki w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

Filmowe roz/czarowania inaugurują działalność Akademii ilmowej Barakah

(-)
Materiał Teatru
10 grudnia 2013

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...