Krystyna Janda w TVP Kultura

Tydzień z gwiazdą

- Od pewnego momentu uznałam, że nic nie muszę ani nie powinnam nawet - powiedziała w jednym z wywiadów. Role Krystyny Jandy oraz programy publicystyczne z aktorką przypomnimy w kolejnym Tygodniu z Gwiazdą.

Jest jedną z ikon polskiego życia artystycznego. Aktorką spełnioną w wybitnych filmach i kreacjach teatralnych, które przeszły do legendy, dyrektorką założonego przez siebie Teatru Polonia. Do historii polskiego kina weszła przebojowa, jako Agnieszka – uparta dziennikarka za wszelką cenę poszukująca prawdy w „Człowieku z marmuru” Andrzeja Wajdy, który rozpoczyna nasz kolejny Tydzień z Gwiazdą.

W jego ramach przypomnimy również piosenki śpiewane przez aktorkę do tekstów m.in. Agnieszki Osieckiej, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej oraz Bolesława Leśmiana w programie „Śpiewający aktorzy” we wtorek o godz. 19.05. A wśród filmów prezentowanych w paśmie znalazły się: „Dyrygent” Andrzeja Wajdy, w którym Janda stworzyła niezwykły duet z Andrzejem Sewerynem, swoim ówczesnym mężem; „Matka swojej matki”, w którym na ekranie pojawiła się z kolei córka Krystyny Jandy – Maria Seweryn; wyreżyserowana przez aktorkę „Pestka” – adaptacja książki Anny Kowalskiej oraz „Tatarak” w reżyserii Andrzeja Wajdy. Zapraszamy od poniedziałku do piątku od godziny 19.00.

Agnieszka Rataj
TVP Kultura
23 lipca 2012
Portrety
Krystyna Janda

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia