Krzysztof Herdzin zaprasza

„The Book of Secrets" - aut. Krzysztof Herdzin - Nova Scena TM Roma

19 listopada o godz. 19:30 na deskach Novej Sceny w ramach koncertów „Dobry Wieczór Jazz" wystąpi Krzysztof Herdzin – opiekun artystyczny cyklu oraz wieloletni współpracownik Teatru Muzycznego ROMA. Artysta po raz pierwszy zaprezentuje publiczności utwory z najnowszej płyty „The Book of Secrets".

Pianista Krzysztof Herdzin wystąpi w towarzystwie znakomitego, amerykańskiego saksofonisty Ricka Margitzy oraz przyjaciół, stałych muzyków swojego trio – Roberta Kubiszyna (kontrabas, gitara basowa) i Cezarego Konrada (perkusja).

Utwory, które zaprezentuje, znalazły się na pierwszym albumie w serii „Polish Jazz". Na rynku wydawniczym płyta ukaże się 25 października 2019 r., tj. w przededniu 50. urodzin artysty. Miłośnicy jazzowych brzmień, którzy pojawią się na Novej Scenie Teatru Muzycznego ROMA, będą mieli niepowtarzalną okazję, aby na tydzień przed premierą zapoznać się z najnowszym „dzieckiem" utalentowanego twórcy.

Krzysztof Herdzin współpracuje z Teatrem Muzycznym ROMA od lat. W musicalu „Piloci" pojawiał się w charakterze dyrygenta gościnnego. Ponadto stworzył część aranżacji do tego tytułu. Był także kierownikiem muzycznym musicalu „Deszczowa piosenka".

O artyście:
Krzysztof Herdzin w ostatnich latach skupiał się głównie na kompozycji i dyrygenturze. Jego dwie płyty z muzyką współczesną – „Symphonicum" (nagrana z Sinfonią Varsovią) oraz „Suite on Polish Themes" (nagrana w londyńskim Abbey Road Studio z jedną z najwybitniejszych orkiestr świata Academy of St Martin in the Fields) – były nominowane do nagrody Fryderyki 2019 w dwóch kategoriach (Album Roku Muzyka Współczesna oraz Najwybitniejsze Nagranie Muzyki Polskiej). Ośmiokrotnie był uznawany za Aranżera Roku wg ankiety czytelników Jazz Forum „Jazz Top", jest też laureatem nagrody Fryderyki 2012 w kategorii „Jazzowy Kompozytor i Aranżer Roku". Krzysztof Herdzin ukończył studia fortepianu klasycznego w klasie legendarnej prof. Katarzyny Popowej-Zydroń. W 2015 roku otrzymał Srebrny Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Jest posiadaczem 17 złotych i 3 platynowych płyt za aranżacje. Wyprodukował ponad 20 płyt polskich gwiazd takich jak Irena Santor, Maryla Rodowicz, Katarzyna Groniec, Edyta Geppert, Wojciech Gąssowski. Orkiestrował nagrodzoną Oscarem 2005 muzykę Jana A.P. Kaczmarka do filmu „Finding Neverland". Jako lider nagrał 18 krążków, a w charakterze pianisty, aranżera, dyrygenta i kompozytora pojawił się na ponad 200 płytach. Od ośmiu lat jest filarem zespołu Anny Marii Jopek. Aranżuje jej utwory i występuje z nią na estradach całego świata. Prowadzi własny Big Band i Trio (Robert Kubiszyn i Cezary Konrad). 

Róża Adamcio
Materiał Teatru
5 listopada 2019

Książka tygodnia

Białość
Wydawnictwo ArtRage
Jon Fosse

Trailer tygodnia