„Książeczka" w Kazachstanie

„Książeczka" - reż. Elżbieta Bieda i Marek Zimakiewicz - Teatr Baj w Warszawie

Teatr Baj ma ogromną przyjemność prezentować spektakl pt. „Książeczka" w reż. Elżbiety Biedy i Marka Zimakiewicza na dwóch Festiwalach Lalkowych w Kazachstanie.

„Książeczka" Teatru Baj na festiwalach lalkowych w Szymkencie i Ałmatach.

I International Puppet Theater festival „Puppetland" / I Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lakowych „Puppetland" w Szymkencie. 

I International festival of puppet theater „ALMATY PUPPET FESTIVAL" / I Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Lalkowych „Almaty Puppet Festiwal" w Ałmatach

Kiedy najlepiej rozpocząć przygodę z książką? Najlepiej od najnaja, od początku, od zaraz. Zapraszamy do obejrzenia naszej niezwykłej książki – pełnej barw, kształtów i dźwięków. Wiadomo, że książka może wspaniale pomóc dzieciom odkrywać świat. A jeśli jeszcze jest to niezwykła teatralna książka, to po prostu wciąga po uszy.

Choć najnajmłodsi nie umieją czytać, odbierają świat wszystkimi zmysłami i uczą się więcej niż kiedykolwiek potem. Nasza książeczka nie ma liter, ale zawiera niezwykłe obrazy. Kryje na swoich kartach dużo tajemnic, ciekawych rzeczy do odkrywania, opowiada maluchom o świecie i chce im pokazać, jaki jest fascynujący.

Percepcja i wyobraźnia małych widzów jest prowadzona stopniowo przez karty książki od geometrycznych figur i kontrastowych kolorów do wielobarwnych i różnorodnych w kształtach form wprowadzających dzieci w świat przyrody. Twórcy zafascynowani origami i kirigami budują świat Książeczki, który też może ożyć, jak wszystko w teatrze lalek.

Po spektaklu aktorzy zapraszają dzieci i rodziców do wspólnej zabawy z papierem. Zachęcają do tworzenia swoich własnych małych książek świata, przy wykorzystaniu origami, kirigami i przede wszystkim wyobraźni.

Reżyseria i scenografia: Elżbieta Bieda, Marek Zimakiewicz, muzyka: Kamil Zawiślak, konsultacje – psychopedagodzy kreatywności: Dominika i Karolina Orłowskie.

(-)
Teatr Baj w Warszawie
21 października 2023

Książka tygodnia

Utalentowani jak Nardelli
Sekcja Krytyków Teatralnych ZASP
red.: Anita Nowak, Krystyna Piaseczna, Piotr Rudzki

Trailer tygodnia