Kto będzie rządził GTM?

Były dyrektor teatru w Gliwicach już znalazł pracę.

Niedługo pozostawał bez pracy Paweł Gabara, który przez 17 lat był dyrektorem Gliwickiego Teatru Muzycznego.

Przypomnijmy, że 31 marca był ostatnim dniem pracy Gabary w Gliwicach. Były dyrektor w styczniu złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska. Po kilku tygodniach okazało się, że Paweł Gabara został dyrektorem Teatru Wielkiego w Łodzi. Zarząd Województwa Łódzkiego zaakceptował już wskazanego przez komisję konkursową kandydata. Pozostaje tylko formalność jaką jest odpowiednia uchwała w tej sprawie. Radni sejmiku powinni podjąć ją jeszcze w czerwcu. Gabara zastąpi na tym stanowisku Wojciecha Nowickiego.

Miasto Gliwice ogłosiło konkurs na stanowisko dyrektora GTM. Niestety, nie udało się wyłonić nowego sternika GTM.

„Żaden z kandydatów zaproszonych na rozmowę kwalifikacyjną nie spełnił oczekiwań komisji konkursowej" – taki komunikat widnieje na stronie Urzędu Miejskiego w Gliwicach. Wiele wskazuje na to, że Gliwickim Teatrem Muzycznym będzie zarządzał w najbliższym czasie Grzegorz Krawczyk, obecny dyrektor Muzeum w Gliwicach.

Zgodę musi wyrazić Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wydaje się to jednak formalnością.

Warto dodać, że za rządów Krawczyka gliwickie Muzeum ożyło. Nie tylko organizuje wiele wystaw i wydarzeń, ale zmienia się. W ostatnich latach w piwnicach Willi Caro powstała Czytelnia Sztuki, a niedawno na strychu stworzono pracownie edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Na koniec dodajmy, że Krawczyk ma doświadczenie związane z pracą w teatrze. Przez kilka lat był zastępcą Pawła Gabary.

Łukasz Fedorczyk
infogliwice.pl
18 czerwca 2015

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...