Kto szuka, znajdzie w teatrze...

"Kto znajduje, źle szukał" - reż. Lena Frankiewicz - Teatr Konsekwentny

...premierę spektaklu o przewrotnym tytule "Kto znajduje, źle szukał". Teatr Konsekwentny zaprosił do współpracy żeński zespół, który pod przewodnictwem Leny Frankiewicz przygotowuje przejmujący monodram oparty na tekstach i życiu tragicznie zmarłej rumuńskiej pisarki- Agłaji Veteranyji

Spektakle premierowe odbędą się już 10 i 11 maja - w ramach IX Ogólnopolskiego Przeglądu Monodramu Współczesnego, którego organizatorem jest Teatr Konsekwentny.

Kiedy pewnego letniego popołudnia Dorota Abbe – odtwórczyni głównej roli, trafiła na ten tytuł w księgarni Tarabuk nie miała wątpliwości, że „trzeba będzie coś z tym zrobić” . Książka Agłaji Veteranyji okazała się być dość obszernym zbiorem miniatur, monologów, ale również wspomnień o Agłaji i stała się punktem wyjścia do scenariusza spektaklu.

Za pośrednictwem serii obrazów będących swego rodzaju inwentaryzacją życia i twórczości Veteranyji chcemy przeprowadzić za pośrednictwem Aktorki coś na kształt rewizji Autorki: nie podważając, nie oceniając - próbujemy dociec motywacji, szukamy tropów – mówi reżyserka spektaklu Lena Frankiewicz - Wchodząc w cudzą skórę spekulujemy co dzieje się w umyśle człowieka w ciągu tych ostatnich sekund życia.

(-)
Materiały Teatru
11 kwietnia 2011

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia