Kto z kim i dlaczego?

"Weekend z R." - reż: Krystyna Janda - Och-Teatr w Warszawie

W Och-Teatrze trwają próby szalonej farsy "Weekend z R.". Robin Hawdon, autor m.in. "Wieczoru kawalerskiego" i "Lewych interesów", napisał ją specjalnie na zamówienie sceny przy Grójeckiej

Reżyseruje Krystyna Janda, która pojawia się też na scenie - jako Clarice. - Osią całej intrygi jestem ja - mówi. Bohaterka, sprytnie wykorzystując wyjazd męża, zaprasza do siebie dwóch panów R. Jeden to jej kochanek, drugi - mocno zniewieściały architekt wnętrz planujący zmianę wystroju domu, której przeciwny jest mąż Clarice. Okazuje się jednak, że nie tylko ona ma skrzętnie ukrywane plany weekendowe.

Jeden podsłuchany przez nią telefon powoduje zawikłanie akcji i rozgrywające się w szybkim tempie zabawne perypetie postaci. W domu pojawiają się coraz to nowi goście, a liczba kolejnych kochanek i kochanków rośnie w zastraszającym tempie.

- Rozwikłanie tego kto z kim jest bardzo proste - mówi Janda - ale jednocześnie mechanizm grania tej farsy jest precyzyjny jak w zegarku. Dlatego zaprosiłam do niej doświadczonych aktorów, którzy znakomicie czują dialog i konwencję.

Jandzie udało się zgromadzić gwiazdorską i do tego podwójną obsadę. W spektaklu zobaczymy m.in. Jacka Poniedziałka grającego na zmianę z Rafałem Mohrem, Cezarego Żaka wymiennie z Lechem Łotockim oraz Piotra Machalicę. - Tęsknimy już za publicznością, bo dopiero w kontakcie z nią sprawdzimy, jak działa nasz mechanizm - mówi reżyserka.

er
Rzeczpospolita - Życie Warszawy
25 listopada 2010
Portrety
Krystyna Janda

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia