Kto zostanie szefem Kubusia?

Jest kandydat na dyrektora Teatru Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach

Czterech kandydatów wzięło udział w drugiem etapie konkursu na stanowisko dyrektora Teatru Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach. Jeden z nich od 9 członków komisji otrzymał 7 głosów i zostanie zarekomendowany prezydentowi Kielc.

 

Na przesłuchanie przed komisją konkursową składająca się z dziewięciu przedstawicieli: miasta, Ministerstwa Kultury, związków twórczych i zawodowych stawiło się czterech kandydatów z sześciu jacy złożyli dokumenty. Jednego odrzucono, bo zgłosił się po terminie, inny – Karolina Kępczyk zrezygnowała, bo wcześniej została dyrektorką Buskiego Samorządowego Centrum Kultury.

Pozostali: Justyna Czarnota - pedagog teatru, współpracująca z Teatrem Lalki i Aktora „Kubuś", Piotr Bogusław Jędrzejczak - reżyser, kulturoznawca-teatrolog, Julia Mark - reżyserka teatralna oraz Adrian Wajda - aktor filmowy, teatralny i dubbingowy, reżyser, odpowiadali na pytania członków komisji prezentując swe plany i wizje kieleckiego teatru. Po ich wysłuchaniu głosowano.

- W głosowaniu jeden z kandydatów otrzymał 7 głosów i to on zostanie zarekomendowany prezydentowi Kielc, Bogdanowi Wencie - mówi Szczepan Skorupski sekretarz Urzędu Miasta w Kielcach i przewodniczący komisji. - Protokół z posiedzenia postaram się jutro opublikować w BIP-ie na stronie miasta. Nazwisko zwycięzcy mogę podać dopiero po zatwierdzeniu kandydatury przez prezydenta, a to powinno nastąpić wkrótce.

Nowy dyrektor rozpocznie pracę 1 września. Obecny szef Teatru, Robert Drobniuch, pozostanie na stanowisku do końca sierpnia. Później pokieruje Teatrem Lalek "Guliwer" w Warszawie.

Lidia Cichocka
Echo Dnia
18 czerwca 2020

Książka tygodnia

Życie niedokończone
Wydawnictwo Żywosłowie
Lech Raczak, Jacek Głomb

Trailer tygodnia