Kubuś na Maskaradzie

Maskarada – 9. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ożywionej Formy

16 czerwca 2018 roku Teatr Lalki i Aktora „Kubuś" wystąpi na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Ożywionej formy MASKARADA, organizowanym przez Teatr „Maska" w Rzeszowie.

Na tegorocznej MASKARADZIE kielecki teatr lakowy pokaże spektakl „Dwie wyspy", w reżyserii Darii Wiktorii Kopiec, który powstał z inspiracji książką „Dwoje ludzi" Iwony Chmielewskiej.

Jest to pełna ciepła i humoru opowieść o różnych odcieniach uczuć, urzekająca bogactwem plastycznych i teatralnych form.

Więcej o spektaklu na stronie: http://www.teatrkubus.pl/spektakle-dla-dzieci/dwie-wyspy

W programie tegorocznej edycji festiwalu MASKARADA znalazło się wiele wyjątkowych spektakli z Polski, Rosji, Hiszpanii i Włoch. Są to najlepsze przedstawienia teatru formy dla dzieci i młodzieży, premiery tego sezonu, a także spektakle, które mają już na swoim koncie wiele nagród.

Przedstawienia konkursowe oceniać będzie jury profesjonalne oraz jury dziecięce i młodzieżowe, zostanie także przyznana nagroda tajnego jurora. Spektaklom towarzyszyć będą warsztaty, spotkania z twórcami, wystawy, czytania dramatów i inne wydarzenia.

Jolanta Świstak
Materiał Teatru
0
Portrety
Daria Kopiec

Książka tygodnia

Opowiedzieć historię. Polska dramaturgia współczesna po 2006 roku
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
redakcja: Joanna Królikowska i Weronika Żyła

Trailer tygodnia

Przemilczenia
Joanna Marcinkowska
U Joanny Marcinkowskiej nieodzownym e...