„KUKŁY 2013”

V konkurs plastyczno -teatralny

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w piątej edycji Konkursiu Plastyczno- Teatralny "KUKŁY". Jest to pierwsza na Podkarpaciu impreza związana z szeroko pojętym teatrem lalek mająca na celu przybliżenie dzieciom i młodzieży tego wciąż fascynującego a zarazem nieodkrytego rodzaju sztuki.

Zadaniem uczestników jest skonstruowanie własnej lalki teatralnej (kukły, pacynki, marionetki lub jawajki) bądź maski nawiązującej tematyki konkursu. W tym roku ideą przewodnią są postacie grozy z baśni i legend. Wszystkie prace są oceniane przez profesjonalne jury, które wyłoni zwycięzców. Przed wręczeniem nagród odbywa się huczna „Parada Kukieł", czyli happening uliczny pokazujący kolorową twórczość dzieci i młodzieży. W paradzie wezmą udział wszystkie osoby, które wcześniej nadesłały swoje prace, a nagrodzeni będą mieli okazję wykorzystać swoje dzieła w przedstawieniu, które będzie powstawało podczas kolejnych spotkań warsztatowych z aktorem-lalkarzem.

„KUKŁY" to również wiele atrakcji i imprez towarzyszących: przedstawienia teatralne, występy taneczne, pokazy miotaczy ognia, kuglarze chodzący na szczudłach oraz popisy mażoretek i muzyków.

Prosimy o wysyłanie podpisanych prac (lalek i masek) najpóźniej do 21 maja 2013 roku na adres:

Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka
w Krasnem
36-007 Krasne 743

Tel. 17 85 55 208

Szczegółowych informacji udziela Maciej Szukała

e-mail: konkurskukly@gmail.com

 

 

Maciej Szukała
Informacja nadesłana
15 maja 2013

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...