Kukły 2014 - kolejna edycja Konkursu Plastyczno–Teatralnego

Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Krasnem

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji Konkursu Plastyczno–Teatralnego "KUKŁY". Jest to pierwsza na Podkarpaciu impreza związana z szeroko pojętym teatrem lalek mająca na celu przybliżenie dzieciom i młodzieży tego wciąż fascynującego, a zarazem nieodkrytego rodzaju sztuki.

Zadaniem uczestników jest skonstruowanie własnej lalki teatralnej (kukły, pacynki, marionetki lub jawajki) lub maski nawiązującej do podanej tematyki konkursu. W tym roku ideą przewodnią są postacie władców: królów, książąt, cesarzy z baśni, bajek i legend (również rodzaju żeńskiego).

Wszystkie prace są oceniane przez profesjonalne jury, które wyłoni zwycięzców. Przed wręczeniem nagród odbywa się huczna „Parada Kukieł", czyli happening uliczny pokazujący kolorową twórczość dzieci i młodzieży. W paradzie biorą udział wszystkie osoby, które wcześniej nadesłały swoje prace.

Dla wszystkich uczestników finału konkursu czeka wiele atrakcji i imprez towarzyszących; przedstawienia teatralne, występy taneczne, pokazy miotaczy ognia, kuglarze chodzący na szczudłach oraz popisy mażoretek i muzyków.

Prosimy o wysyłanie podpisanych prac (lalek i masek) najpóźniej do 27 maja 2014 roku na adres:
Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka
w Krasnem
36-007 Krasne 743
Tel. 17 85 55 208
mail: konkurskukly@gmail.com

(-)
Materiał Organizatora
24 kwietnia 2014

Książka tygodnia

Trening fizyczny aktora. Od działań indywidualnych do zespołu
Wydawnictwo Biblioteki PWSFTviT
Rodowicz Tomasz, Jabłońska Małgorzata, Toneva Elina

Trailer tygodnia