Kultowy spektakl w Teatrze Żydowskim

"Skrzypek na dachu" - reż. Jan Szurmiej - Teatr Żydowski w Warszawie

14, 15 i 16 marca w Teatrze Żydowskim, w związku ze zmianą repertuaru, będziemy mieli okazję zobaczyć kultowego „Skrzypka na dachu” – musical, którego główny motyw słyszał każdy. Nadal jednak nie każdy ten spektakl widział, dlatego Teatr Żydowski serdecznie zaprasza w weekend!

Światowej sławy musical Skrzypek na dachu swoją warstwą muzyczną jak i tematem zawierającym humanistyczne przesłanie przemawia do publiczności na całym świecie.

Za kanwę libretta posłużyła powieść Szołema Alejchema Dzieje Tewjego Mleczarza. Akcja rozgrywa się w 1905 r. w Anatewce, małym miasteczku na terenie Rosji carskiej, gdzie obok siebie żyją dwie społeczności – żydowska i rosyjska, które starają się nie wchodzić sobie w drogę. Historyczne tło akcji nawiązuje do rodzącego się komunizmu, rewolucji 1905 roku, a w finale do masowej emigracji ludności żydowskiej.

Tytułowy Tewje jest ubogim mleczarzem, obarczonym pięcioma córkami, które chce wydać za mąż. One jednak nie zgadzają się z propozycjami swatki i szukają związków opartych na miłości. Tewje raz po raz staje przed wyborem, co jest ważniejsze: życie zgodnie z tradycją czy szczęście córek. Tymczasem do Anatewki dociera wiadomość o konieczności opuszczenia przez wszystkich Żydów miasteczka.

Terminy: 14, 15, 16 marca (pt. i sob. godz. 19.00, nd. godz. 18.00)

(-)
Materiał Teatru
11 marca 2014

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...