Kulturalne Odloty 2012

Nominacja dla Słuchowisk Radia Kraków

"Wesele" Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Andrzeja Seweryna, "Dumanowski. Dokumenty z odnalezionej biografii" na podstawie powieści Wita Szostaka w reżyserii Jana Klaty oraz "Ich czworo" Gabrieli Zapolskiej w reżyserii Jerzego Stuhra - trzy słuchowiska zrealizowane w 2012 roku w teatrze Radia Kraków, zostały nominowane do Kulturalnych Odlotów w kategorii Wydarzenie Roku 2012.

Nagrody, przyznawane równolegle przez krakowską redakcję "Gazety Wyborczej" i czytelników - rozdane zostaną już po raz piąty. To - jak uzasadniają organizatorzy konkursu - nagrody dla tych, którzy nie boją się wyzwań, szukają w sztuce nowych dróg i robią coś naprawdę wyjątkowego.

"Ogromnie cieszę się, że nasze radiowe spektakle zostały dostrzeżone i docenione - mówi Marcin Pulit, Redaktor Naczelny i Prezes Radia Kraków - W dzisiejszych realiach finansowych niełatwo było się porwać na trzy tak duże realizacje. Jesteśmy jednak przekonani, że warto i trzeba właśnie w ten sposób pokazywać, że media publiczne powinny być miejscem realizacji ważnych projektów artystycznych. Obiecujemy, że nie spoczniemy na laurach - także w tym roku nasi słuchacze mogą oczekiwać kolejnych dwóch premier w teatrze Radia Kraków".

"Trzy rewelacyjne, kompletnie różne od siebie słuchowiska, które powstały w 2012 r. z okazji 85-lecia Radia Kraków, zachwyciły nie tylko stałych słuchaczy - tak natomiast jury plebiscytu uzasadnia nominację słuchowisk Radia Kraków - Sukcesem okazał się również pomysł internetowej transmisji prosto ze studia, co pozwala na zaryzykowanie stwierdzenia: "Radio Kraków jeszcze nigdy nie miało takiej oglądalności!"

Zachęcamy do głosowania na słuchowiska Radia Kraków!

- SMS o treści od.12.imię.nazwisko pod numer 71466 (koszt 1,23 brutto)

- formularz na stronie "Gazety Wyborczej" http://krakow.gazeta.pl/krakow/0,94785.html

Na Kulturalne Odloty Roku 2012 można głosować do 5 lutego. Wydarzenie Roku 2012, Miejsce Roku 2012 i Artystę Roku 2012 poznamy 9 lutego podczas uroczystej gali.

(-)
Materiał nadesłany
22 stycznia 2013

Książka tygodnia

Sztuka aktorska Aleksandry Śląskiej
Uniwersytet Gdański
Marta Cebera

Trailer tygodnia