Kwiecień Teatrze Współczesnym

Repertuar online

Bezpłatne pokazy w podanych niżej datach i godzinach dostępne są na www.wspolczesny.pl/teatr-online. Teatr zachęca również do wsparcia jego działalności w formie darowizny. Można to zrobić wpłacając dowolną kwotę na numer konta: 98 1240 6292 1111 0000 5017 1503, w tytule przelewu wpisując: DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE TEATRU.

Wstyd - reż. Woj Malajkat - 10.04 g.20.00, 18.04 g.20.00
Słownik wyrazów bliskoznacznych wymienia aż 162 synonimy słowa „wstyd", m.in.: skandal, zgryzota, dyshonor, upokorzenie, kompromitacja, szok, hańba, żenada. Z nimi wszystkimi zmierzą się bohaterowie najnowszej sztuki Marka Modzelewskiego pt. „Wstyd". Ale nie tylko oni. Spotka się z nimi i zmierzy także widz i - być może - rozpozna się jak w zwierciadle. Bo sztuka dzieje się tu i teraz, a jej bohaterowie żyją wśród nas. Może łatwo się z nich śmiać i surowo osądzać. Ale przecież warto pamiętać: „kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci kamieniem".

Kuchnia Caroline - reż. Jarosław Tumidajski - 11.04 g.20.00, 17.04 g.20.00
Kuchnia Caroline Bettsa to komediodramat, w którym autor próbuje portretować dzisiejszą klasę średnią, z ich zaletami i wadami. Choć tych drugich chyba jest zdecydowanie więcej. Główną z nich jest fałsz i hipokryzja. Dramat Brytyjczyka jest utworem, który w adaptacji scenicznej daje szanse na wykazanie się aktorom. Jako dramat charakterów i ról, które ludzie mają do spełnienia w życiu każdy z aktorów otrzymuje własną szansę na opowiedzenie ciekawej historii. Każda postać, którą widzimy na scenie ma silnie zarysowaną osobowość, każda jest indywidualnością, ma własny charakter i przeszłość.(
(„Kuchnia Caroline" – przedstawienie online Teatru Współczesnego, Rafał Siemko, Blog: Pisane nocą)

Szelmostwa Lisa Witalisa - reż. Maciej Englert - dostępne do 30 kwietnia na vod
Eksperyment teatralny w trybie zdalnym na szesnaście telefonów plus jeden - w czasie pandemii.

 

(-)
(na podstawie materiałów Teatru)
8 kwietnia 2021

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia