Kwietniowe propozycje Kamienicy

Teatr Kamienica w Warszawie

Na deskach warszawskiego Teatru Kamienica 12 kwietnia wystąpi zespół Czerwony tulipan, ze swym koncertem "To Twoje oczy...". W 80 minut dookoła Polski, widzów zabierze Piotr Bałtroczyk.
28 i 29 kwietnia w postać współczesnego jaskiniowca wcieli się Emilian Kamiński, demaskując relacje damsko-męskie, które nie zmieniły się od czasów pierwotnych. W 15 i 29 kwietnia spektaklom będą towarzyszyły warsztaty teatralne dla dzieci "Teatr - moje miejsce. Oswajamy przestrzeń teatralną."

Czerwony tulipan - powstał w 1985 roku w Olsztynie. Zespół tworzy i śpiewa   piosenki uczucia - czyli piosenki poetyckie oraz  piosenki satyryczne - czyli piosenki kabaretowe. Współpracuje z "Kabaretową Sceną Trójki" , koncertuje w całej Polsce a także za granicą.

„To Twoje oczy ...” - to najnowsze dzieło zespołu Czerwony tulipan. Na płycie znajdują się piosenki do słów Jerzego Ignaciuka, Artura Andrusa, Marka Markiewicza i Krzysztofa Wodyńskiego, Marioli Platte, Stefana Brzozowskiego, wszystkie z muzyką Stefana Brzozowskiego. Znajdziemy również piosenki autorstwa Czesława Niemena, Jacka Kaczmarskiego z muzyką Przemysława Gintrowskiego, Agnieszki Osieckiej z muzyką Seweryna Krajewskiego, Juliana Tuwima z muzyką Henryka Warsa oraz Marka Sarta, Jerzego Harasymowicza z muzyką Elżbiety Adamiak, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego z muzyką Andrzeja Zaryckiego, Bogusława Żmijewskiego z muzyką Piotra Wolińskiego, Jaromira Nohavicy w tłumaczeniu Antoniego Murackiego i Andrzeja Ozgi.

"Histeryjki czyli w 80 minut dookoła Polski" to niezwykle zabawny program autorski Piotra Bałtroczyka - monolog w którym zawarte są opowieści  o bujnym życiu Piotra B. oraz jego kolegów i przyjaciół.
Najlepszy dowód na to, że są rzeczy na niebie i ziemi, o których nie śniło się filozofom, a większość z nich jest w Polsce.

Spektakl „W obronie jaskiniowca” znów może cieszyć warszawską publiczność. Po latach przerwy Emilian Kamiński, wcielając się we współczesnego jaskiniowca demaskuje zawiłości relacji damsko - męskich, które nie uległy zmianie od czasów pierwotnych. „W obronie jaskiniowca” to swoisty „One man show”, który przy kawalkadzie śmiechów widowni bezlitośnie rozprawia się ze stereotypami na temat związków, małżeństwa oraz przywar płci pięknej i brzydkiej. Pomimo całego rozwoju cywilizacji, lotów w kosmos, klonowania, coraz szybszych komputerów, rozwój uczuć i praw rządzących naturą człowieka nie następuje tak szybko, mimo, że człowiek zamienił jaskinię na przytulne M4.

Spektakl „W obronie jaskiniowca” grany jest obecnie w 150 miastach w 30 krajach na całym świecie. Teatr Kamienica wznowił to niesamowite przedstawienie specjalnie na życzenie widzów, dzięki licencji Theater Mogul  z Islandii.

15 kwietnia odbędzie się pierwszy „NIE – DZIELNIK” kulturalny w Kamienicy. Rodzice obejrzą spektakl „I tak Cię kocham” z Katarzyną Skrzynecką i Krzysztofem Ibiszem, w tym czasie ich pociechy będą uczestniczyć w warsztatach teatralnych.

(-)
Materiały Teatru
7 kwietnia 2012

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...